ד"ר אורן חסון: מטפל זוגי ואישי - הידע, המקצועיות, הייחוד

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   ברזיל 14,
               רמת אביב, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

ייחוד ביישום מקצועי

ד"ר אורן חסון הוא מטפל זוגי ופרטני, חוקר ומרצה לשפת-גוף, לתקשורת בין-אישית ולפסיכולוגיה אבולוציונית, והשתלם בטיפול בפסיכולוגיה קוגניטיבית-התנהגותית (CBT). אורן מגיע לטיפול עם סמכותיות מקצועיות, עם יושרה ועם האישיות שלו: סבלנות, סובלנות, הקשבה, אמפתיה, ויכולת הדרכה.

אורן אינו עוסק בטיפול בבעיות קליניות קשות בתחום הנפש, אלא בהנחייה של האדם הסביר – זוגות או בודדים שנקלעו לקונפליקטים, לקשיים בתקשורת הזוגית, או לבעיות אישיות אחרות כמו מצבים חרדתיים ודכאוניים שונים, איבוד אמונה בעצמם או באחרים, או קשיים בויסות רגשי. אחרי הכל, גם אדם מהשורה, גבר או אשה, יכול להגיע במצבים קשים של 'אין מוצא' לכאורה, עד להקצנה, וזקוק לסיוע, להנחיה או לפתרון.


למה דווקא פסיכולוגיה אבולוציונית?

א. כי היא נסמכת על מחקרים מדעיים: הבנת האדם מנקודת מבטה של הפסיכולוגיה האבולוציונית מבוססת על הבנות ביולוגיות רחבות, ומאוששת על-ידי מחקרים מעשיים. להרחבה בנושא זה, קיראו מאמר של אורן, "האדם אינו אי", על הפסיכולוגיה כמדע, שהוזמן על-ידי כתב-העת למדע פופולרי, אודיסיאה.

ב. הבנת האדם לפי הפסיכולוגיה האבולוציונית היא טבעית לנו: היא מתבססת על כך שיש לנו צרכים בסיסיים ואוניברסליים שתורמים לנו תחושה של ביטחון ו"הצלחה" שאנחנו משיגים בעזרת שילוב של ההגיון והרגש. העולם הרגשי מנווט אותנו לעשייה שתתן לנו תחושת השגיות, הנאה וסיפוק או אושר, ולהמנע מתחושות של כאב, פחדים, חרדות, השפלה, גועל ודיכאון. את החשיבה וההגיון אנחנו מפעילים על מנת להשיג את המטרות האלה, אבל גם כדי לבלום את העולם הרגשי מפני גלישה להקצנה.

ג. יחסים בין המינים. המחקרים הראשונים בפסיכולוגיה אבולוציונית, בשנות התשעים, עסקו בשאלה מה מחפשים גברים ונשים בבני זוג, מה מושך אותנו, ומדוע אנחנו שומרים על קשרים זוגיים לאורך זמן. קשה לעסוק בטיפול זוגי מבלי להבין את הממצאים החשובים של מחקרים אלה, ואת התובנות שלהם על היחסים בין המינים, ועל הצרכים שלנו זה מזה.

ד. זוגיות היא מערכת דינמית ומורכבת: מערכת דינמית היא מערכת משתנה שבה מה שקורה בשלב אחד, משפיע על מה שקורה בשלב הבא, וזה משפיע על זה שאחריו.

נסיון בניתוח מערכות דינמיות מורכבות מועיל במידה שלא תתואר להבנת התקשורת הזוגית ולהבנת האופן שבו זוג הגיע למצבו הנוכחי. ניתוח נכון מאפשר לשים את האצבע על צמתים שהסיטו את הזוג מהמסלול הרצוי, ומאפשר פתרונות שיעזרו לזוג להגיע לשיווי משקל זוגי שיהיה יציב, קוגניטיבית ורגשית. בשל תחומי המחקר הביולוגי התאורטי והמעשי שלו בעברו, לאורן יש נסיון רב בניתוח מערכות דינמיות מורכבות. הבנת הדינמיקה הזוגית היא אבן יסוד בטיפול הזוגי. הבנת התהליכים המשתנים שאדם יוצר עם סביבתו, כמו גם זו שהוא יוצר עם עצמו, היא אבן יסוד בטיפול האישי.


למה לטפל דווקא ב-CBT?

א. כי טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) הוא ענייני. הוא עוסק בעיקר בעכשיו, במחר ובעבודה שיטתית. גם הפסיכולוגיה הקוגניטיבית מבינה שעברו של אדם משפיע על אופיו ועל הצרכים של האדם בהווה. אלא שהטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי מתמקד בתוצר הסופי שהוא אנחנו, כפי שאנחנו היום, ומחפש דרך להתמודד עם מה שיש - לקבל אותו, כשכך נכון, ולשנות את מה שרצוי ואפשר בעזרת תובנות והתנסות.

ב. כי שני התחומים מתחברים היטב במסגרת טיפולית, הן בטיפול זוגי והן בטיפול פרטני. אורן משתמש בהבנת הזוגיות כמערכת דינמית המבוססת על צרכים ועל תקשורת, ומשלב זאת בטכניקות העבודה האישית של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי כדי להניע דינמיקה טובה יותר

ג. כי שני התחומים מבוססים היטב במחקר אקדמאי. הפסיכולוגיה האבולוציונית, כמחקר "טהור" (לא יישומי), עוסקת בהבנה של התנהגות האדם והמניעים הנפשיים שלו. הפסיכולוגיה הקוגניטיבית-התנהגותית מתבססת על מחקרים ושיטות עבודה מוכחות תוצאות יותר מכל תחום טיפולי אחר, ומבחינה היטב ביתרון שיש בטיפול קצר מועד שיטתי בהפרעות "קלות", כמו חרדות, פאניקה, דיכאון שאינו מז'ורי וכדומה.

ד"ר אורן חסון

האתר בתהליך שידרוג, והדף הנוכחי מתאים למסך המחשב ולא לסלולרי. לאתר המשודרג הקישו על "מה באתר?"

לתשומת לבכם : בהתחשב במצב, עלות הפגישות תהיה בהתאם למציאות ממנה אתם באים.
- דברו איתי

טל. 050-6000083

קשר : טלפון, ווטסאפ או מייל oh.tipul@gmail.com

מי אני?

ביוגרפיה מקצועית מביולוגיה להבנת האדם ממחקרים ביולוגיים, בהם הפך להיות מומחה בעל שם עולמי בתחום התקשורת בעולם החי, עבר אורן למחקר ולהוראה של תקשורת בבני אדם, ולהתמחות בפסיכולוגיה אבולוציונית המשתמשת באותם כלים להבנת האדם. בתחילת דרכו האקדמאית היה אורן איש טבע, במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת ת"א, בה עשה תואר שני עם מחקר על התנהגות זוגית של ציפורים (בולבולים). תוך כדי כך הדריך טיולי ספארי בקניה וטנזניה, והפך, במסגרת המחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, למדריך הראשי בקורסים להכרת החי (יונקים/ציפורים/זוחלים/דו-חיים) של ארץ ישראל. את הדוקטורט שלו (1987) סיים אורן באוניברסיטה של אריזונה, במחקרים תאורטיים-אבולוציוניים הנוגעים לעקרונות של החיזור בעולם החי. הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה... שיטות טיפול שילוב פסיכולוגיה אבולוציונית עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ד"ר אורן חסון הוא מומחה לתקשורת בין-אישית ולשפת גוף, ומטפל בעזרת שני תחומי ידע וטיפול שנסמכים על מחקרים אקדמאיים. הראשון הוא הפסיכולוגיה האבולוציונית שעסקה הרבה בהבנת היחסים שבין המינים, והשני הוא הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, שהוא תחום טיפול פרקטי מבוסס מחקר יסודי. הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה... תעודת זהות מקצועית ד"ר אורן חסון: השכלה, עיסוקים ויצירה השכלה:  
• תואר ראשון (.B.Sc) במדעי החיים, אוניברסיטת תל-אביב.
• תואר שני (.M.Sc) במחלקה לזואולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב.
• תואר שלישי (.Ph.D) בפקולטה לאקולוגיה ולביולוגיה אבולוציונית, באוניברסיטת אריזונה (נושא: מחקרים בהבנת החיזור בעולם החי).
חוקר ומרצה באקדמיה:  
• שש שנים כמרצה לאקולוגיה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית.
• שנת שבתון באוניברסיטת מישיגן, ארה"ב.
• שלוש שנות מחקר תאורטי על הסיבות הביולוגיות לבגידות במערכות של זוגיות מונוגמית בעולם החי ובאדם, במסגרת אוניברסיטת תל-אביב.
הוראה אקדמאית - תקשורת בין אישית:  
עשר שנים בחוג לתקשורת ולעיתונאות באוניברסיטה העברית, ובמקביל, באוניברסיטת חיפה ובחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר-אילן.
הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה...
הרצאות הרצאות של ד"ר אורן חסון כמרצה מנוסה באקדמיה ומחוצה לה, בארץ ובחו"ל, ומנקודת המבט של התמחותו המיוחדת, אורן מרצה על יחסים שבין גברים ונשים, על תקשורת בין-אישית, על תהליכי קבלת החלטות, על אמת ושקר בשפת הגוף, על מסע צילום מיוחד אל האירוסים, ועל האבולוציה של האמנות. כמו כן, אורן נכון לתאם הרצאות נוספות בתחום התמחותו, הקשורות לאדם ולעולם החי בנושאים של תקשורת, התנהגות ואבולוציה, על-פי הזמנה ותחומי עניין של הפונים, ועל פי כישוריו והידע שלו. הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט ההרצאות...

Valid CSS!