ד"ר אורן חסון: חוקר, מרצה, יועץ ומטפל זוגי ויוצר

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   פנחס רוזן 22,
               שיכון דן, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

תעודת זהות מקצועית

השכלה

 • תואר ראשון (.B.Sc) במדעי החיים, אוניברסיטת תל-אביב.
 • תואר שני (.M.Sc) במחלקה לזואולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב.
 • תואר שלישי (.Ph.D) בפקולטה לאקולוגיה ולביולוגיה אבולוציונית, באוניברסיטת אריזונה (נושא: מחקרים בהבנת החיזור בעולם החי).
 • טיפול קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה. לימודי תעודה במכללה האקדמאית של מכון וינגייט.

הוראה אקדמאית: תקשורת בין-אישית ופסיכולוגיה אבולוציונית

עשר שנים בחוג לתקשורת ולעיתונאות באוניברסיטה העברית, ובמקביל, גם באוניברסיטת חיפה ובחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר-אילן.

חוקר ומרצה באקדמיה

 • שש שנים כמרצה לאקולוגיה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית.
 • שנת שבתון באוניברסיטת מישיגן, ארה"ב.
 • שלוש שנות מחקר על הסיבות הביולוגיות לבגידות במערכות של זוגיות מונוגמית בעולם החי ובאדם, במסגרת אוניברסיטת תל-אביב.

פרסומים מדעיים

רובם עוסקים בהבנת עקרונות התקשורת בעולם החי (ראו בקישור "אקדמיה ומחקר"), חלקם על המניעים לבגידות מיניות במערכות מונוגמיות, ומאמר על המשמעות של הדמעות כתקשורת המיוחדת לאדם, בעת הצפה רגשית.

פרסומים בעברית

 • מאמרים בכתבי העת למדע פופולרי, 'גליליאו' ו- 'אודיסיאה'.
 • תוכניות לימודים בנושאי אקלים והתנהגות בעלי-חיים עבור העמותה למצויינות בחינוך.
 • מאמרים על האדם והחברה, מנקודת מבט ביולוגית, שנכתבו לצורך פירסומם באתר זה, בעיתונות האינטרנטית, בבלוגים ובאתרי מאמרים (ראו בקישור "פרסומים בעברית").

טיפול CBT (קוגניטיבי-התנהגותי)

טיפול בחרדות (חרדה חברתית, פחד קהל, חרדת בחינות, קינאה), בניהול כעסים, בדיכאון ובבעיות ערך עצמי.

סדנאות וייעוץ זוגי

סדנאות לקשב, לתקשורת בין-אישית ולשפת-גוף החל משנת 2003; ייעוץ זוגי, ובכלל זה ניהול פורומים לזוגיות באינטרנט, החל משנת 2004.

שפת-גוף

ייעוץ לבודדים, לזוגות, לאירגונים ולחברות, בעיקר בעניינים הנוגעים לתקשורת בין-אישית וזוגית, לבטחון עצמי ולאמינות (אמת ושקר).

הרצאות לקהל הרחב

ד"ר אורן חסון נתן הרצאות במוזיאון ישראל, לימודי חוץ של מכון וייצמן, מכון מגיד של האוניברסיטה העברית, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, לימודי חוץ של אוניברסיטת תל-אביב, השתלמויות שופטים ועוד כהנה וכהנה במסגרות פרטיות ובמסגרת חברות ואירגונים שונים.

עיסוקים יצירתיים אחרים

לימודי תסריטאות בבית הספר לקולנוע ולטלוויזיה סם שפיגל, בירושלים, לאחר קבלת מילגת לימודים בעקבות זכייה במקום השני בתחרות התסריט הקצר של ידיעות אחרונות, בשנת 2000.

ספרי ילדים

 • "מה זה חרוז?" איורים: הילה חבקין, בהוצאת אבן חושן, ובתמיכת קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות, תל-אביב, בתחום הספרות (פרטים נוספים בקישור "פרסומים בעברית").
 • "סיפורי שיניים" שנכתב בצוותא עם בנו של אורן, חילף. איורים: נדיה עדינה רוז, בהוצאת כינרת.

צילום

בעת לימודיו בארצות הברית, ובנוסף למילגת ההוראה שלו, עבד אורן להשלמת פרנסה הן כחוקר והן כצלם פרילנסר. לאחר מכן, נתן אורן הרצאות מסע מצולמות, ופירסם מאמרים מצולמים בכתבי העת 'מסע אחר' ו-'מסע אחר לילדים'. בשנים האחרונות היו לאורן מספר זכיות בתחרויות צילום בינלאומיות נחשבות, והוא הציג שתי תערוכות יחיד.

ד"ר אורן חסון

האתר בתהליך שידרוג, והדף הנוכחי מתאים למסך המחשב ולא לסלולרי. לאתר המשודרג הקישו על "מה באתר?"

לתשומת לבכם : בהתחשב במצב, עלות הפגישות תהיה בהתאם למציאות ממנה אתם באים.
- דברו איתי

טל. 050-6000083

קשר : טלפון, ווטסאפ או מייל oh.tipul@gmail.com

מי אני?

ביוגרפיה מקצועית מביולוגיה להבנת האדם ממחקרים ביולוגיים, בהם הפך להיות מומחה בעל שם עולמי בתחום התקשורת בעולם החי, עבר אורן למחקר ולהוראה של תקשורת בבני אדם, ולהתמחות בפסיכולוגיה אבולוציונית המשתמשת באותם כלים להבנת האדם. בתחילת דרכו האקדמאית היה אורן איש טבע, במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת ת"א, בה עשה תואר שני עם מחקר על התנהגות זוגית של ציפורים (בולבולים). תוך כדי כך הדריך טיולי ספארי בקניה וטנזניה, והפך, במסגרת המחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, למדריך הראשי בקורסים להכרת החי (יונקים/ציפורים/זוחלים/דו-חיים) של ארץ ישראל. את הדוקטורט שלו (1987) סיים אורן באוניברסיטה של אריזונה, במחקרים תאורטיים-אבולוציוניים הנוגעים לעקרונות של החיזור בעולם החי. הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה... שיטות טיפול שילוב פסיכולוגיה אבולוציונית עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ד"ר אורן חסון הוא מומחה לתקשורת בין-אישית ולשפת גוף, ומטפל בעזרת שני תחומי ידע וטיפול שנסמכים על מחקרים אקדמאיים. הראשון הוא הפסיכולוגיה האבולוציונית שעסקה הרבה בהבנת היחסים שבין המינים, והשני הוא הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, שהוא תחום טיפול פרקטי מבוסס מחקר יסודי. הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה... תעודת זהות מקצועית ד"ר אורן חסון: השכלה, עיסוקים ויצירה השכלה:  
• תואר ראשון (.B.Sc) במדעי החיים, אוניברסיטת תל-אביב.
• תואר שני (.M.Sc) במחלקה לזואולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב.
• תואר שלישי (.Ph.D) בפקולטה לאקולוגיה ולביולוגיה אבולוציונית, באוניברסיטת אריזונה (נושא: מחקרים בהבנת החיזור בעולם החי).
חוקר ומרצה באקדמיה:  
• שש שנים כמרצה לאקולוגיה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית.
• שנת שבתון באוניברסיטת מישיגן, ארה"ב.
• שלוש שנות מחקר תאורטי על הסיבות הביולוגיות לבגידות במערכות של זוגיות מונוגמית בעולם החי ובאדם, במסגרת אוניברסיטת תל-אביב.
הוראה אקדמאית - תקשורת בין אישית:  
עשר שנים בחוג לתקשורת ולעיתונאות באוניברסיטה העברית, ובמקביל, באוניברסיטת חיפה ובחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר-אילן.
הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה...
הרצאות הרצאות של ד"ר אורן חסון כמרצה מנוסה באקדמיה ומחוצה לה, בארץ ובחו"ל, ומנקודת המבט של התמחותו המיוחדת, אורן מרצה על יחסים שבין גברים ונשים, על תקשורת בין-אישית, על תהליכי קבלת החלטות, על אמת ושקר בשפת הגוף, על מסע צילום מיוחד אל האירוסים, ועל האבולוציה של האמנות. כמו כן, אורן נכון לתאם הרצאות נוספות בתחום התמחותו, הקשורות לאדם ולעולם החי בנושאים של תקשורת, התנהגות ואבולוציה, על-פי הזמנה ותחומי עניין של הפונים, ועל פי כישוריו והידע שלו. הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט ההרצאות...

Valid CSS!