מה זה חרוז? ספר ילדים מאת ד"ר אורן חסון

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   ברזיל 14,
               רמת אביב, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

ספר הילדים: מה זה חרוז?

"מה זה חרוז?" הוא סיפור משפחתי משעשע ומצחיק, בעברית קולחת, מדוייקת וזורמת, על ילד בשם לירן ועל אמא ואבא העונים לשם "אמא" ו"אבא". באחר-צהריים רגיל יוצאים שלשתם למסע לא רגיל – מרדף אחר חרוזים. ואולי, בעולם המשפחתי שלהם, זהו מסע שהוא דווקא כן רגיל?


ככל שממשיך הדיאלוג שבין לירן להוריו, כך ברור פחות מה אמת ומה בדיחה, ואם לירן והוריו מודעים לחרוזים שחרזו, או לא. וכשעולות השאלות 'מה זה חרוז?', ו'איך עושים חרוז?', נחשפת מערכת יחסים משפחתית חקרנית, משתובבת וחמה.


לכאורה, נושא הסיפור הוא חרוזים. אלא שהסיפור האמיתי הוא הנסיון להבין מה עובר בראשם של הגיבורים, ואפילו חשוב עוד יותר – מה עובר בראשם של הילד או של הילדה השומעים את הסיפור. כאשר הם נוכחים לדעת שיש פער בין הסיפור כפשוטו לבין התובנה שלהם ממנו, הם מתחילים לחשוב. וכך, הסיפור האמיתי נוצר במרווח שבין הסיפור הכתוב למחשבה הלא כתובה שלהם, ובשל התובנה שהם יותר 'חכמים' מהילד שבסיפור, לירן. רבדים של אפשרויות שונות מאפשרים לילד או לילדה לקבל, עם כל קריאה חוזרת, תובנות חדשות ונוספות בעצמם.


ואם אתם צריכים תרוץ נוסף כדי להניח את הספר 'מה זה חרוז?' מתחת לכרית של ילדכם או ילדתכם, הרי הוא האיורים הקסומים של הילה חבקין, השוזרים מילים חורזות כמו "כפפה-מעטפה" או "חרגול-סגול", שעליהם כתב יהודה אטלס, בביקורתו על הספר ב"הארץ":

"הספר הזה מתוק לעיניים. האיורים המעודנים של הילה חבקין משרים עליו אווירה כמו-חלומית, והשורות המנוקדות, המודפסות על רקעי הקרם של האיורים, מסייעות לתחושה שאכן אתה אוחז בידך 'חפץ אמנותי'."

וגם:

"זהו ספר יפה, ואולי גם מועיל בקשר למטלה שקיבל על עצמו [קרי: חינוך לחריזה, לפי אטלס]. זאת במידה רבה בזכות האיורים של חבקין, שסימן ההיכר שלהם הוא עבודת היד המעודנת, שלמרות דיוקה משרה תמיד מין אווירה של חלום ושל עדנה-אין-קץ, שמוקרנת מכל דמות ומכל פריט. כל אלה, עם הצבעוניות הרכה ועם איזו חרישיות אוצרת סוד, שמרחפת על הכל; גם כשהאיורים שלה מתארים פעולה, הם נטולי רעש לחלוטין. הדממה נודפת מהם למרחקים."


מה זה חרוז?הספר יצא לאור בהוצאת אבן חושן, ובתמיכתה של קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות, תל-אביב, בתחום הספרות.


כדאי לראות:

ניתן לרכוש את הספר בחנויות הספרים או בהזמנה ישירה מאת הוצאת אבן חושן בטלפון: 09-7433543
או במייל: sales@evenhoshen.co.il

ד"ר אורן חסון

האתר בתהליך שידרוג, והדף הנוכחי מתאים למסך המחשב ולא לסלולרי. לאתר המשודרג הקישו על "מה באתר?"

לתשומת לבכם : בהתחשב במצב, עלות הפגישות תהיה בהתאם למציאות ממנה אתם באים.
- דברו איתי

טל. 050-6000083

קשר : טלפון, ווטסאפ או מייל oh.tipul@gmail.com

טעימות

מתוך "מה זה חרוז?" לעשות חרוז לקיפוד? אִמָּא חִיְכָה, וְשָׁאֲלָה אֶת לִירָן, אַתָּה רוֹצֶה לְנַסּוֹת? אַתָּה חוֹשֵׁב שֶׁאַתָּה מוּכָן? אוּלַי, אָמַר לִירָן. אוּלַי אֲנִי מוּכָן. אָז בְּבַקָּשָׁה, אָמְרָה אִמָּא, אִם אַתָּה בֶּאֱמֶת מוּכָן וּמְזֻמָּן, הִנֵּה, תְּנַסֵּה לִמְצֹא חָרוּז לְ… קִפּוֹד. 'מוּכָן וּמְזֻמָּן', צָחַק לִירָן, וְחָשַׁב הֲמוֹן זְמָן עַל חָרוּז לְקִפּוֹד, וּלְבַסּוֹף אָמַר: אֲבָל אִמָּא, זֶה קָשֶׁה מְאֹד. אַתָּה צוֹדֵק, לִירָן, צָחֲקָה גַּם אִמָּא. לִמְצוֹא חָרוּז לְקִפּוֹד זֶה בֶּאֱמֶת קָשֶׁה מְאֹד.
ועוד מתוך: "מה זה חרוז?" לעשות חרוז לקיפוד? אַחַר כָּךְ, לִפְנֵי הַֹשֵּנָה, בָּאַמְבָּטְיָה, שָׁאַל לִירָן אֶת אַבָּא: אַבָּא, אַתָּה יוֹדֵעַ לִמְצֹא חֲרוּזִים? לֹא, אָמַר אַבָּא. בְּכָל פַּעַם שֶׁאֲנִי מְנַסֶּה, וּמִתְאַמֵּץ, עַד שֶׁהָרֹאֹש שֶׁלִּי מִתְפּוֹצֵץ, וְנוֹרָא נוֹרָא נוֹרָא רוֹצֶה, אָז בַּסּוֹף, זֶה אַף פַּעַם לֹא יוֹצֵא. אֲבָל אֲנִי כִּן יוֹדַעַת, אָמְרָה אִמָּא, שֶׁהֵצִיצָה לְרֶגַע לַחֲדַר הָאַמְבַּטְיָה. כִּי, כְּמוֹ שֶׁאָמַרְתִּי, לַעֲשֹוֹת חָרוּז זֶה נוֹרָא פָּשׁוּט וָקַל. צָרִיך לֶאֱסֹף כַּמָּה מִלִּים, וְלִמְדֹּד אֶת הַמִּשְׁקָל, קְצָת לִבְדֹּק אֶת הַקָּצֶה, וְלִרְאוֹת אִם זֶה יוֹצֵא, אַחַר כָּךְ לְסַנֵּן, לִזְרֹק אֶת מַה שֶׁמְיֻתָּר, וְחָרוּז, זֶה פָּשׁוּט כָּל מַה שֶׁנִשְאָר.
אָז לָמָּה כְּשֶׁאֲנִי רוֹצֶה זֶה לֹא יוֹצֵא? שָׁאַל אַבָּא. וְגַם לִי, אָמַר לִירָן, שֶׁהָיָה עָסוּק בְּצִחְצוּחַ הַשִּׁנַּיִם שֶׁלוֹ.
חריזה לילדים בגיל הרך חריזה נכונה לילדים בגיל הרך: חשיבות הצלילים ואוצר המילים חריזה לילדים בגיל הרך אינה דבר פשוט. אורן מנתח מחקרים המצביעים על כך שחריזה בספרות הילדים צריכה לקחת בחשבון את היכולת של ילדים בגילאים אלה לקלוט צלילים. מתברר שילדים עד גיל 6, ולפעמים יותר, מתקשים להבחין בין צלילים לשוניים מסויימים, למשל מ' ו-נ', וקל להם יותר בהפרדה בין צלילים של אותיות שיניות (ש, ס, ז, צ). אוצר המילים שלהם מצומצם, ולכן היכולת לחרוז עבורם מוגבלת. על כל אלה, על היכולות הצליליות ועל חשיבות החריזה לילדים בגיל הרך להתפתחות הלשונית והתפתחות הקריאה שלהם, ועל המלצות של בלשנים ושל חוקרי התפתחות הילד לחריזה לילדים, תוכלו לקרוא במאמר הזה של אורן.
הרצאות הרצאות של ד"ר אורן חסון כמרצה מנוסה באקדמיה ומחוצה לה, בארץ ובחו"ל, ומנקודת המבט של התמחותו המיוחדת, אורן מרצה על יחסים שבין גברים ונשים, על תקשורת בין-אישית, על תהליכי קבלת החלטות, על אמת ושקר בשפת הגוף, על מסע צילום מיוחד אל האירוסים, ועל האבולוציה של האמנות. כמו כן, אורן נכון לתאם הרצאות נוספות בתחום התמחותו, הקשורות לאדם ולעולם החי בנושאים של תקשורת, התנהגות ואבולוציה, על-פי הזמנה ותחומי עניין של הפונים, ועל פי כישוריו והידע שלו. הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט ההרצאות...

Valid CSS!