ד"ר אורן חסון בעיתונות

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   ברזיל 14,
               רמת אביב, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

עיתונות

אורן כתב מאמרים שונים בתחומים שונים בעיתונות הלא מדעית או בזו המדעית-פופולרית. את אלה הקשורים לנושאי האתר תמצאו תחת הקישור 'פרסומים בעברית', למעלה. בנוסף, אורן רואיין פעמים רבות הן בעיתונות הכתובה והן בעיתונות המקוונת, אלא שכמרואיין, השליטה על התוצאה הסופית מוגבלת. מובאים כאן אותם מקורות אינטרנטיים שאפשר ליצור אליהם קישור, ואשר הציטוטים שבהם מדוייקים, או כמעט כך..

בעברית

  1. תמר אלפיה. כמו שתי טיפות מים. הורים וילדים.
  2. אמירה נירנפלד. לא עדיף טיפול בשוקס?. אתר nrg.
  3. מרב אמיתי כהן. אחד ועוד אחד ועוד אחד ועוד? באתר דוקטורס.
  4. אייל מרכוס. שפת הגוף: איך לזהות בוגד, איך לדעת שיש אהבה. כתב העת מנטה.
  5. תמר אלפיה. בכורים הנה הבאתי. כתב העת 'הורים וילדים'.
  6. עוזי לבנה. להזיע לפני 300 איש. The Markerweek, עיתון הארץ.
  7. שחר שילוח. ועכשיו נדבר אלימות. מעריב, nrg.

בחו"ל (אנגלית)

בעקבות מספר מחקרים של אורן פנו אליו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית בעולם לראיונות תחקיריים. הדים נרחבים יותר מכל מאמר אחר היו למאמר שפורסם בקיץ 2009, שבו הסביר אורן את תפקידן התקשורתי של דמעות בעת הבעת רגשות (את המאמר עצמו תמצאו כאן). את תקציר המאמר המדעי כתב אורן בעברית, בבלוג בקפה דה מרקר, תחת הכותרת "אל תנגב לה את הדמעות, חבק אותה".

להלן מספר קישורים מתוך רבים רבים, חלקם בעקבות ראיון עם אורן (החל מאוסטרליה, וכלה בברזיל) וחלקם לא.

ד"ר אורן חסון

האתר בתהליך שידרוג, והדף הנוכחי מתאים למסך המחשב ולא לסלולרי. לאתר המשודרג הקישו על "מה באתר?"

לתשומת לבכם : בהתחשב במצב, עלות הפגישות תהיה בהתאם למציאות ממנה אתם באים.
- דברו איתי

טל. 050-6000083

קשר : טלפון, ווטסאפ או מייל oh.tipul@gmail.com

בתקשורת

ברדיו כאן תוכלו לשמוע את אורן בתוכניות הרדיו השונות אורן השתתף בתוכניות רדיו רבות, שחלקן היו פינות קבועות הנוגעות לזוגיות וליחסים, וחלקן קשור לעניינים חדשותיים. בדף זה תוכלו לשמוע את אורן בשיחותיו עם משה קול בפינה השבועית שהיתה לו ב'קול הים האדום', ובשיחותיו עם גבי גזית ועם נתן זהבי ב'רדיו ללא הפסקה', 103FM. הקישו על הפרפר מימין כדי להגיע אל דף הרדיו... בטלויזיה הצצה לתוכניות השונות בהן הופיע אורן בטלויזיה. אורן השתתף בתוכניות טלויזיה רבות בנושאים הקשורים לייעוץ זוגי, לתקשורת בין-אישית, לשפת-גוף ולפסיכולוגיה אבולוציונית. בדף זה תמצאו תמונות של חלק מאותם שידורים, וקישורים לשידורי טלויזיה שבהם השתתף. הקישו על הפרפר מימין כדי להגיע אל דף הטלויזיה... בעיתונות ראיונות וכתבות על אורן ומחקריו בעיתונות הכתובה והאלקטרונית אורן רואיין פעמים רבות הן בעיתונות הכתובה והן בעיתונות המקוונת. בדף זה תמצאו קישור לחלק מכל אותם מאמרים, ובכלל זה גם לכתבות ולראיונות שנכתבו על אורן ועל מחקריו. הקישו על הפרפר מימין לפרטים נוספים... וידיאו: ב- Ynet ראיונות ושיחות ב- Ynet: הקלטות וידיאו אונליין אורן רואיין מספר פעמים ב-Ynet, ובדף זה תוכלו לראות אותו בשיחות בנושאים מרתקים הקשורים לפחד קהל, לאושר, לכסף ולזוגיות.. הקישו על הפרפר מימין לפרטים נוספים... הרצאות במסגרות ציבוריות ופרטיות הרצאות של ד"ר אורן חסון כמרצה מנוסה באקדמיה ומחוצה לה, בארץ ובחו"ל, ומנקודת המבט של התמחותו המיוחדת, אורן מרצה על יחסים שבין גברים ונשים, על תקשורת בין-אישית, על תהליכי קבלת החלטות, על אמת ושקר בשפת הגוף, ועל האבולוציה של האמנות. בנוסף להרצאותיו במסגרת האקדמאית כמרצה לאקולוגיה, לאבולוציה, להתנהגות בעלי-חיים, לתקשורת בין-אישית של האדם ולפסיכולוגיה אבולוציונית, אורן הירצה רבות גם במסגרות שונות אחרות, פרטיות וציבוריות (בהשתלמויות שופטים, במוזיאון ישראל ובלימודי חוץ אקדמאיים). הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט ההרצאות...

Valid CSS!