הרצאה על האבולוציה של האמנות

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   ברזיל 14,
               רמת אביב, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

האבולוציה של האמנות: על התפתחות האמנות באדם מהאדם הקדמון ועד לאמנות המודרנית


הרצאה: שקרים

הרצאה: האבולוציה של האמנות


ההרצאה מציגה מבט חדשני, ביולוגי, על התפתחות האמנות באדם, החל מהאדם הקדמון ועד לאמנות המודרנית.

הדבר הקרוב ביותר לאמנות בעולם החי, על-פי כל קנה מידה של הגדרתה באדם ובכלל זה גם הדרישה ליצירתיות, נעשה על-ידי ציפור החיה בגיניאה החדשה. אפילו יצירות האמנות הראשונות הידועות של האדם, מלפני כ- 90 אלף שנה ואולי יותר, פשוטות מזה בהרבה.

האמנות החלה כיצירה שמטרתה תקשורתית, כלומר, כדרך ביטוי והעברת מידע. מאז עברה האמנות דרך ארוכה מאד, וכולה בשרות הצרכים התקשורתיים של האדם. המבנה החברתי השתנה באופן מהותי, וכך גם תפקידה של האמנות ושל השחקנים המשתתפים בה. האמנות התחילה את דרכה באדם עם יוצרים שהעבירו מידע בעל ערך בעיקר על עצמם, אל אחרים בעולם שבו כמעט שלא היתה חלוקת תפקידים בין האנשים. כמו באמנות שאנחנו רואים בעולם החי, כנראה שכולם השתתפו ביצירה, והמידע היה טמון בשוני האינדיבידואלי שביכולות ובכישורים.

בעולם המודרני השתנתה דמות האמן ליוצר שהוא חלק ממארג חברתי מורכב, ואשר יש בו עוד מְשַחֲקִים חשובים לא פחות כמו אוצֵר התערוכה, המממן (בעל-המוזיאון או הרוכש), מבקר האמנות והקהל הרחב. לכל אחד מהם יש אינטרסים, וכל אחד משתתף במשחק הזה כדי להעביר מידע חברתי.

דרך הניתוח הביולוגי-חברתי של תפקידה התקשורתי של האמנות, נגזרות תשובות לשאלות שהן חשובות מאין כמותן לעולם האמנות: אם כך, מהי אמנות? מהו קיטש? מה מניע אותנו ליצור? מתי יוצר נחשב כ"אמן"? מתי לא? מה מגדיר את ערכה של היצירה? האם הכלים להגדרות האלו הם אובייקטיביים? סובייקטיביים? שילוב של השניים?


מטרה: הרצאת העשרה
סגנון הרצאה: הרצאה פרונטלית
קהל יעד: בוגרים, נוער יצירתי
מועדונים, אירגונים, ימי עיון, חוגי בית, השתלמויות מוטיבציה ושיפור חשיבה.
מומלץ לחובבי אומנות לסוגיה, לאנשי הייטק ולאירגונים הרוצים להאיר דרכי חשיבה שונות, לאמנים, לאנשים מהמקצועות הטיפוליים - פסיכולוגים, פסיכותרפיסטיים ומטפלים באמנות, לאנשי חינוך והוראה.
אמצעי המחשה: מצגת וקטעי וידיאו

מילות מפתח: אמנות וחברה, תרבות, אבולוציה של האדם, ההיסטוריה של האמנות, אמנות כתקשורת, האדם הקדמון, האדם המודרני, אמנים, ביקורת אמנות, מוזיאונים לאמנות, מהי אמנות? מהו קיטש?

ד"ר אורן חסון

האתר בתהליך שידרוג, והדף הנוכחי מתאים למסך המחשב ולא לסלולרי. לאתר המשודרג הקישו על "מה באתר?"

לתשומת לבכם : בהתחשב במצב, עלות הפגישות תהיה בהתאם למציאות ממנה אתם באים.
- דברו איתי

טל. 050-6000083

קשר : טלפון, ווטסאפ או מייל oh.tipul@gmail.com

הרצאות וסדנאות

הרצאות, דף ראשי הרצאות של ד"ר אורן חסון כמרצה מנוסה באקדמיה ומחוצה לה, בארץ ובחו"ל, ומנקודת המבט של התמחותו המיוחדת, אורן מרצה על יחסים שבין גברים ונשים, על תקשורת בין-אישית, על תהליכי קבלת החלטות, על אמת ושקר בשפת הגוף, ועל האבולוציה של האמנות. בנוסף להרצאותיו במסגרת האקדמאית כמרצה לאקולוגיה, לאבולוציה, להתנהגות בעלי-חיים, לתקשורת בין-אישית של האדם ולפסיכולוגיה אבולוציונית, אורן הירצה רבות גם במסגרות שונות אחרות, פרטיות וציבוריות (בהשתלמויות שופטים, במוזיאון ישראל ובלימודי חוץ אקדמאיים). הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט ההרצאות... סדנאות, דף ראשי סדנאות הסדנאות של אורן מאופיינות ברוחב היריעה, ביסודיות, ביצירתיות, ובייחוד המקצועי שלו כביולוג, כחוקר, כיועץ אישי וזוגי וכמומחה לתקשורת בין אישית. סדנאות פרטיות לזוגות בתחילת דרכם: מיועדות לזוגות שהחליטו על דרך משותפת ומחפשים הכנה טובה יותר לבאות ושיפור התקשורת הזוגית, או לזוגות שמתלבטים באשר להתאמה שלהם, ורוצים לבדוק אם אפשר לשפר עוד את ההבנה ההדדית, הקבלה והתקשורת הזוגית. סדנאות קשב, עם נגיעה להפרעת קשב וריכוז: על ההבנה הביולוגית של הקשב, ושל תפקידו המרכזי של הקשב בתקשורת בין-אישית ושפת גוף. סדנה להתמודדות עם פחד קהל: ההבנה של הסיבות והתרגול עם ד"ר אורן חסון שחווה זאת מנסיון אישי, התמודד, מתמודד, ומבין. סדנאות לתקשורת בין-אישית ולשפת-גוף: בהזמנה, כשהנושאים ייקבעו בתאום ולפי הצרכים של הפונים. הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט הסדנאות... ב- Ynet ראיונות ושיחות ב- Ynet: הקלטות וידיאו אונליין, ועוד. אורן רואיין מספר פעמים ב-Ynet, ובדף זה תוכלו לראות אותו בשיחות על נושאים מרתקים הקשורים לפחד קהל, לאושר, לכסף ולזוגיות. תוכלו למצוא כאן קישורים לשיחות ולראיונות רבים של אורן גם באמצאי תקשורת אחרים, בעיתונות הכתובה, ברדיו ובטלויזיה. הקישו על הפרפר מימין לפרטים נוספים...

Valid CSS!