הרצאה על האבולוציה של המאבק שבין הרגש להגיון
וגם: איך נולדה האורגזמה?

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   ברזיל 14,
               רמת אביב, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

לחיות עם שתי מערכות הפעלה, הרגש וההגיון: המאבק על השליטה באדם


הרצאה על העולם הרגשי והעולם הקוגניטיבי

הרצאה: לחיות עם שתי מערכות הפעלה: הרגש וההגיון במאבק על השליטה באדם


ההרצאה חושפת את המאבק האבולוציוני הבלתי מתפשר שבין שתי מערכות ההפעלה שלנו. למרות חסרונותיה בתגובות למצבים מורכבים, המערכת הרגשית נותרה מהירה יותר וחזקה יותר מהמערכת הקוגניטיבית, המודעת. במקרים מסויימים המערכת הרגשית אפילו משתלטת לחלוטין על המוח הקוגניטיבי, ומכופפת אותו לגחמותיה - מקרים המתוארים בספרות המקצועית לבריאות הנפש.

להתפתחות המערכת הקוגניטיבית באדם יש השלכות מרחיקות לכת על יכולת ההתמודדות שלנו עם מצבים חדשים ומשתנים, אבל היא נמצאת במאבק בלתי פוסק עם הנווט המרכזי שלנו, העולם הרגשי. באופן מפתיע, במאבק שבין שני הנווטים הללו, התפתחות האורגזמה המינית העזה באדם אינה אלא עדות לעוד ניצחון מזהיר של הנווט הרגשי.

לאן בדיוק מנווטת אותנו המערכת הרגשית? איך אנחנו מצליחים לקבל החלטות "סבירות" כאשר הרגש וההגיון פועלים לפעמים ביחד, ולפעמים בכיוונים מנוגדים? מדוע האבולוציה לא "ויתרה" על המערכת הרגשית? מה יקרה לנו ולמה נהפוך אם נוותר עליה? - אלו הן השאלות שבגללן לא תרצו לוותר על ההרצאה המרתקת הזו.


מטרה: הרצאת העשרה, דרכי חשיבה וניהול, שיפור מודעות ויחסי אנוש
סגנון הרצאה: הרצאה פרונטלית
קהל יעד: מבוגרים
מועדונים, אירגונים, חוגי בית, ימי עיון, השתלמויות מוטיבציה ושיפור חשיבה.
מומלץ לאנשי הייטק ולאירגונים הרוצים לשפר מודעות, דרכי חשיבה וניהול, לאנשים מהמקצועות הטיפוליים - פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, אנשי חינוך והוראה, אנשי צבא ופיקוד.
אמצעי המחשה: מצגת וקטעי וידיאו

מילות מפתח: קבלת החלטות, רגשות, רציונליות, הגיון, הפרעות נפשיות, מוטיבציות, נפש האדם, האבולוציה של האורגזמה.

ד"ר אורן חסון

האתר בתהליך שידרוג, והדף הנוכחי מתאים למסך המחשב ולא לסלולרי. לאתר המשודרג הקישו על "מה באתר?"

לתשומת לבכם : בהתחשב במצב, עלות הפגישות תהיה בהתאם למציאות ממנה אתם באים.
- דברו איתי

טל. 050-6000083

קשר : טלפון, ווטסאפ או מייל oh.tipul@gmail.com

הרצאות וסדנאות

הרצאות, דף ראשי הרצאות של ד"ר אורן חסון כמרצה מנוסה באקדמיה ומחוצה לה, בארץ ובחו"ל, ומנקודת המבט של התמחותו המיוחדת, אורן מרצה על יחסים שבין גברים ונשים, על תקשורת בין-אישית, על תהליכי קבלת החלטות, על אמת ושקר בשפת הגוף, ועל האבולוציה של האמנות. בנוסף להרצאותיו במסגרת האקדמאית כמרצה לאקולוגיה, לאבולוציה, להתנהגות בעלי-חיים, לתקשורת בין-אישית של האדם ולפסיכולוגיה אבולוציונית, אורן הירצה רבות גם במסגרות שונות אחרות, פרטיות וציבוריות (בהשתלמויות שופטים, במוזיאון ישראל ובלימודי חוץ אקדמאיים). הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט ההרצאות... סדנאות, דף ראשי סדנאות הסדנאות של אורן מאופיינות ברוחב היריעה, ביסודיות, ביצירתיות, ובייחוד המקצועי שלו כביולוג, כחוקר, כיועץ אישי וזוגי וכמומחה לתקשורת בין אישית. סדנאות פרטיות לזוגות בתחילת דרכם: מיועדות לזוגות שהחליטו על דרך משותפת ומחפשים הכנה טובה יותר לבאות ושיפור התקשורת הזוגית, או לזוגות שמתלבטים באשר להתאמה שלהם, ורוצים לבדוק אם אפשר לשפר עוד את ההבנה ההדדית, הקבלה והתקשורת הזוגית. סדנאות קשב, עם נגיעה להפרעת קשב וריכוז: על ההבנה הביולוגית של הקשב, ושל תפקידו המרכזי של הקשב בתקשורת בין-אישית ושפת גוף. סדנה להתמודדות עם פחד קהל: ההבנה של הסיבות והתרגול עם ד"ר אורן חסון שחווה זאת מנסיון אישי, התמודד, מתמודד, ומבין. סדנאות לתקשורת בין-אישית ולשפת-גוף: בהזמנה, כשהנושאים ייקבעו בתאום ולפי הצרכים של הפונים. הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט הסדנאות... ב- Ynet ראיונות ושיחות ב- Ynet: הקלטות וידיאו אונליין, ועוד. אורן רואיין מספר פעמים ב-Ynet, ובדף זה תוכלו לראות אותו בשיחות על נושאים מרתקים הקשורים לפחד קהל, לאושר, לכסף ולזוגיות. תוכלו למצוא כאן קישורים לשיחות ולראיונות רבים של אורן גם באמצאי תקשורת אחרים, בעיתונות הכתובה, ברדיו ובטלויזיה. הקישו על הפרפר מימין לפרטים נוספים...

Valid CSS!