הרצאה: החיים הזוגיים של הבולבול.
זוגיות, בגידות, ליטופים ובחירה

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   ברזיל 14,
               רמת אביב, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

על בגידות בציפורים ואנשים: החיים הזוגיים של הבולבול - תחי המונוגמיה!


הרצאה: זוגיות

הרצאה: החיים הזוגיים של הבולבול: על ציפורים ואנשים


אורן הוא מטפל זוגי. אורן הוא גם המומחה מספר אחד בארץ לבולבולים. הציפורים!

הבולבול הוא ציפור מונוגמית שחיי הזוגיות שלה מרתקים. אורן מסביר את כל מה שהוא למד ממנה על התקשורת של נגיעות ושל ליטופים שלנו, בני האדם. וגם - איך מצליחה הנקבה של הבולבול להשתמש בעובדה שהזכר שלה מרשה לה לסרק את נוצותיו, על מנת להסית ולהתסיס אותו כנגד יריבים, כשהוא לא ממש להוט לזה!

אורן חקר באופן יסודי ופרסם שני מאמרים חשובים על זמזוגים בעולם החי. "זמזוגים" - מילה שהמציא כדי לייצג את המונח המדעי Extra-Pair Copulations, שידועים כ- EPC - שהן הזדווגויות של בני זוג מונוגמיים עם פרטנרים שמחוץ לקשר הזוגי. בעברית פשוטה אנחנו קוראים לזה "בגידות", ומתכוונים גם למטען הערכי והנפשי הכרוכים במילה זו. מונוגמיה היא מערכת זוגית נפוצה מאד בטבע, ומתברר שכ 11% מכלל הצאצאים שנולדים לזוגות מונוגמיים בטבע שייכים לזכר שאינו "הזכר הנכון". אז מילא למה זכרים עושים את זה, אבל למה נקבות מונוגמיות מזמזגות? ומה קורה בבני אדם?

זוגית היא מערכת דינמית מאד. מה שקרה לנו אתמול משפיע על מה שקורה לנו היום, ומה שקורה לנו היום משפיע על מה שיקרה מחר ובעוד שנה. אורן מראה איך אפשר להשתמש במודלים ביולוגיים דינמיים, כמו אלה של השתנות של גדלי אוכלוסיות ושל תחרות ושיתוף בין מינים, כדי להבין את הדינמיקה הזוגית. אורן משתמש במודלים האלה כדי להסביר עד כמה קל להגיע לכאוס זוגי, ומה נדרש מהזוג כדי שיוכל להגיע ליציבות לאורך זמן. וכן, כמובן, המנעות מזמזוגים היא אחד המרכיבים החשובים ליציבות הזוגית.


מטרה: הרצאת העשרה, הבנת התפקיד של נגיעות ומגע בזוגיות, העלאת המודעות לדינמיקה הזוגית ולדינמיקה תוך אירגונית.
סגנון הרצאה: הרצאה פרונטלית
קהל יעד: מבוגרים
מועדונים, אירגונים, ימי עיון, השתלמויות, חוגי בית.
מומלץ לאנשי הייטק ולאירגונים שרוצים ללמוד על דינמיקה חברתית בתוך האירגון, ולאנשים מהמקצועות הטיפוליים - פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, אנשי חינוך והוראה.
אמצעי המחשה: מצגת וקטעי וידיאו

מילות מפתח: מונוגמיה, בגידות, יציבות הקשר הזוגי, בולבולים, גברים, נשים, דינמיקה זוגית, תקשורת בין-אישית.


תודתי העמוקה לידידי, יהודה כ"ץ, שבנדיבותו המופלאה הרשה לי להשתמש בהרצאה בצילומים הנפלאים של הבולבולים שצילם בחצר ביתו.

ד"ר אורן חסון

האתר בתהליך שידרוג, והדף הנוכחי מתאים למסך המחשב ולא לסלולרי. לאתר המשודרג הקישו על "מה באתר?"

לתשומת לבכם : בהתחשב במצב, עלות הפגישות תהיה בהתאם למציאות ממנה אתם באים.
- דברו איתי

טל. 050-6000083

קשר : טלפון, ווטסאפ או מייל oh.tipul@gmail.com

הרצאות וסדנאות

הרצאות, דף ראשי הרצאות של ד"ר אורן חסון כמרצה מנוסה באקדמיה ומחוצה לה, בארץ ובחו"ל, ומנקודת המבט של התמחותו המיוחדת, אורן מרצה על יחסים שבין גברים ונשים, על תקשורת בין-אישית, על תהליכי קבלת החלטות, על אמת ושקר בשפת הגוף, ועל האבולוציה של האמנות. בנוסף להרצאותיו במסגרת האקדמאית כמרצה לאקולוגיה, לאבולוציה, להתנהגות בעלי-חיים, לתקשורת בין-אישית של האדם ולפסיכולוגיה אבולוציונית, אורן הירצה רבות גם במסגרות שונות אחרות, פרטיות וציבוריות (בהשתלמויות שופטים, במוזיאון ישראל ובלימודי חוץ אקדמאיים). הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט ההרצאות... סדנאות, דף ראשי סדנאות הסדנאות של אורן מאופיינות ברוחב היריעה, ביסודיות, ביצירתיות, ובייחוד המקצועי שלו כביולוג, כחוקר, כיועץ אישי וזוגי וכמומחה לתקשורת בין אישית. סדנאות פרטיות לזוגות בתחילת דרכם: מיועדות לזוגות שהחליטו על דרך משותפת ומחפשים הכנה טובה יותר לבאות ושיפור התקשורת הזוגית, או לזוגות שמתלבטים באשר להתאמה שלהם, ורוצים לבדוק אם אפשר לשפר עוד את ההבנה ההדדית, הקבלה והתקשורת הזוגית. סדנאות קשב, עם נגיעה להפרעת קשב וריכוז: על ההבנה הביולוגית של הקשב, ושל תפקידו המרכזי של הקשב בתקשורת בין-אישית ושפת גוף. סדנה להתמודדות עם פחד קהל: ההבנה של הסיבות והתרגול עם ד"ר אורן חסון שחווה זאת מנסיון אישי, התמודד, מתמודד, ומבין. סדנאות לתקשורת בין-אישית ולשפת-גוף: בהזמנה, כשהנושאים ייקבעו בתאום ולפי הצרכים של הפונים. הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט הסדנאות... ב- Ynet ראיונות ושיחות ב- Ynet: הקלטות וידיאו אונליין, ועוד. אורן רואיין מספר פעמים ב-Ynet, ובדף זה תוכלו לראות אותו בשיחות על נושאים מרתקים הקשורים לפחד קהל, לאושר, לכסף ולזוגיות. תוכלו למצוא כאן קישורים לשיחות ולראיונות רבים של אורן גם באמצאי תקשורת אחרים, בעיתונות הכתובה, ברדיו ובטלויזיה. הקישו על הפרפר מימין לפרטים נוספים...

Valid CSS!