ייעוץ זוגי במרכז הארץ - תל אביב | ד"ר אורן חסון

אפשרויות הייעוץ זוגי: בקליניקה, טלפונית, אונליין או בפורום

מהו ייעוץ זוגי?

אפשרויות ייעוץ זוגי

יעוץ זוגי הוא תהליך קצר וממוקד שבו אני מייעץ לנשים, לגברים או לזוגות בנושאים הקשורים ליחסים הזוגיים שלהם. זה יכול להיות בהתכתבות בפורום אינטרנטי, בפגישה של פנים אל פנים, בפגישת וידיאו אונליין או בפגישה טלפונית. הייעוץ הוא בדרך כלל ממוקד נושא, קצר יחסית, ועיקרו הוא סיוע להבנת המציאות והאפשרויות, ולקבלת החלטות. טיפול זוגי מוסיף לכך ליווי, הפנמה וחיזוק ביצירת השינויים הנדרשים, ולכן נכון להגדיר אותו כתהליך, ולא כייעוץ. ראו הגדרות כאן .

ייעוץ זוגי נקודתי יכול לסייע כאשר גבר, אשה או זוג נקלעים למשבר בענייני הזוגיות שלהם בעקבות ארוע או אי הבנה מסויימים ורוצים עזרה מקצועית בתחום קבלת ההחלטות האישית, הזוגית והמשפחתית, או רוצים להתייעץ על דרך פעולה או על כיוון טיפולי אפשריים.

כמה זמן נמשך ייעוץ זוגי?

מעט: ישנם זוגות שנמצאים במצב שבו כל מה שנדרש הוא כיוונון של התקשורת הזוגית והבנה טובה יותר של "השפה" שבה הצד השני מדבר, בין אם זו שפת גוף ובין אם אלה הם המילים שנבחרו או הטון שלהם. לפעמים מגיעים אלי גם זוגות שכל מה שהם רוצים הוא תהליך של "כיבוי שריפה", כלומר, של גישור והתגברות על בעיה נקודתית שעלתה, ולא טיפול ממושך יותר. במקרים שכאלה, תהליך היעוץ הזוגי נמשך מספר מצומצם של פגישות בלבד. במקרים אחרים – יש תהליכים קצרים עוד יותר – ראו את האפשרויות השונות של הייעוץ למטה.

עם זאת, חשוב לדעת שלא תמיד קל להתמיד בהחלטות על שינוי משמעותי בהתנהגות או ברגשות, ובעיקר כאשר הרגישות עלתה בעקבות ארועים קודמים. לא כל שינוי יכול גם להעשות במהירות וגם לשמור על רציפות ויציבות, ואז פגיעה מחודשת, גם כשהיא חד פעמית, עלולה להחזיר את המצב הרגשי והתקשורתי לקדמותו. לכן, זוג שמגיע לייעוץ צריך להכין את עצמו לאפשרות שיתכן שיזדקק לתהליך ממושך יותר, טיפולי, שיסייע לבנות את השינוי ולייצב אותו. תהליך ההפנמה, שהוא רגשי בדרך כלל, ייעשה אז תוך כדי ליווי והדרכה, עידוד וחיזוק, תוך שמירת היציבות בזוגיות עד לשלב שבו השינוי הרגשי והתקשורתי ירגישו לכם טוב ביחד – בעיקר כי הזוגיות, האושר האישי והאמון ההדדי יהיו טובים יותר כך. להסבר מקיף ראו טיפול זוגי .

האפשרויות השונות של ייעוץ זוגי

קליניקה במרכז הארץ – תל אביב: המפגש בקליניקה שלי ברמת אביב מאפשר שיחה דיסקרטית פנים אל פנים באוירה נוחה. החנייה בכחול לבן עלולה להיות מאתגרת לפעמים, אבל תמיד קיימת גם אפשרות חנייה בתשלום בקניון הסמוך.

ייעוץ טלפוני חד פעמי: לאנשים שמבקשים להעמיק יותר ממה שמאפשרת המסגרת המצומצמת של הפורום האינטרנטי (ראו הסעיף הבא), אני מאפשר יעוץ חד פעמי של שעה בתשלום מוזל. זהו תהליך מבוקש ונוח לאנשים רבים כי הוא קל לביצוע, וכי הוא שלב ביניים שחסר לאנשים רבים, בין הייעוץ בפורום, המינימליסטי, לבין הטיפול, שהוא ממושך ומחייב. כל שנדרש מכם הוא ליצור איתי קשר לשיחה מקדימה, ותאום מועד לפגישה של שעה – שבדרך כלל ניתן לממש במועד גמיש וקרוב יחסית. לפרטים נוספים ראו את הקישור ייעוץ טלפוני חד פעמי .

ייעוץ חינמי באינטרנט – הפורום לזוגיות ויחסים באתר סטארמד : מאז שנת 2005 אני מייעץ ללא עלות לאנשים שפונים אלי לפורום בהתכתבות באינטרנט. במהלך השנים עניתי על למעלה מ 10,000 פניות. הגלישה חופשית, הפונים אלי שולחים הודעה אנונימית, ואני עונה בתוך שעות עד מספר ימים.

לפורום הזה יש שני יתרונות חשובים: האחד, שזהו אתר חינמי שבו ניתן לפנות אלי ללא עלות. השני – תוכלו בפורום הזה לחפש תשובות לשאלות בנושאים דומים שנשאלתי עליהם כבר בעבר. פעולת החיפוש במסגרת הפורום זוגיות ויחסים מאפשרת למצוא התכתבויות קודמות שלי לאורך השנים על קשיים ובעיות דומים לאלה שלכם, ופתרונות שונים ורבים שהפונים אלי קיבלו ממני בעבר (שימו לב: החיפוש צריך להיעשות "בפורום זה" ולא "בכל האתר"). הפורום יאפשר לכם גם להתייעץ איתי באופן מיידי וישיר באופן אנונימי וחינמי, גם לספק לכם מידע רב ואפשרויות חשיבה ופעולה בנושא שמעסיק אתכם, וגם יאפשר לכם להכיר אותי טוב יותר, במידה ותחשבו על פנייה אלי לשיחה או לטיפול בהמשך.

תקשורת איתי: ווטסאפ או טלפון. ניתן לשלוח לי הודעת ווטסאפ בכל שעה משעות היום, ולטלפן בשעות עבודה סבירות. השאירו הודעה ואחזור אליכם בהקדם.

להלן מספר שיחות מתוך הפורום, כדוגמא לייעוץ קצר וענייני, שלפעמים יכול להספיק, לזמן מה לפחות: