טיפול זוגי: חרדת נטישה | ד"ר אורן חסון

הזוגיות וחרדת הנטישה

העצמה עצמית – כי צריך להשקיע בזה

חרדת נטישה

לפעמים, הכל (כמעט) טוב, ואת כעלה נרדף ברוח על כל מכשול קטן בזוגיות, וכמעט קורסת, ובטוחה שהנה הנה, הכל נגמר. איך מתמודדים עם זה?

כשאת חרדתית העולם הופך להיות בלתי יציב, וזה מפחיד. זה כך, אולי משום שאת מייחסת המון חשיבות לזוגיות ולאהבה, ואולי יותר ממה שנכון. כי לכל אדם יש הרבה צרכים, ואם את לא מייחסת גם לצרכים האחרים חשיבות וערך, כמו למשל לקריירה, לעיסוקים, לחיים חברתיים, לחיים התרבותיים ועוד, כל ההצלחה שלך מוטלת על כתפי הזוגיות שלך לבדה, ואז את חרדה יותר. ולא אמרתי עדיין דבר על הזדמנויות וקשרים אחרים שמחכים לך, כשאת עסוקה בקשר הזה. כי הפוטנציאל למשהו אחר תמיד קיים. וכשאת לא רואה משהו אחר, זה מפחיד.

אולי כדאי שתנסי לתת יותר מקום בחייך לדברים נוספים - שגם בהם את טובה. האם כל חייך אמרו לך שאם את לא בקשר זוגי את כישלון? האם זה באמת כך? - אולי כדאי לחפש דברים אחרים שבהם יש לך משמעות, הן בעיני עצמך והן בעיני אחרים. תנסי לפחות. כי המשקל האדיר הזה של "זוגיות=הצלחה" באמת גורם למעמסה הן עלייך והן על בן זוגך. ואם קשה לך להתמודד עם זה לבד, אולי כדאי שתלכי ל טיפול פרטני . או אפילו ל טיפול זוגי . שתלמדי להתמודד עם הפחדים הללו, וכדי שהקשר שלכם יוכל להיות קל יותר, שלם יותר, ומכוון לכיוונים שאליהם הוא אמור להיות מכוון.

הערה: הטיפ הזה כתוב בלשון נקבה... אבל מיועד לשני המינים!

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.