יעוץ זוגי בעת טיפולי פוריות

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   פנחס רוזן 22,
               שיכון דן, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

יעוץ זוגי בתקופה שלכאורה הכל בסדר, אבל הפוטנציאל לריחוק גדול

טיפול זוגי בעת טיפולי פוריות - כי קל לגלוש ולהתנתק

זוגיות בעת טיפולי פוריות טיפולי פוריות דורשים שיתוף פעולה מיוחד בין בני הזוג. זוגות רבים לא מודעים לקשיים הנפשיים המיוחדים הנובעים מהם, מה עוד שרבים מתוכם הם זוגות בתחילת דרכם הזוגית שגילו שקיים קושי בהגשמת החלום האישי והמשותף שלהם, והם נדרשים לשיתוף במינון ובעצמות רגשיות שלא התנסו בהם בעבר. לכאורה, מה הסיפור? כל מה שצריך זה לעבוד "לפי הספר" – הנחיות הרופאים. באופן מעשי – זו מעמסה רגשית כבדה כמעט מכל בחינה שהיא. בני זוג הנדרשים לטיפול פוריות נקלעים לתהיות, לרגשי אשם, לקשיים להתנהל לפי הספר במקום לפי הרגש, ועוד ועוד, שלא לדבר על קשיים כלכליים אפשריים. הציפיות של בני הזוג מעצמם ומבני זוגם נשברות על הרקע הזה באופנים שונים, בין אם על רקע הצורך בשיתוף פעולה בתנאים שהם לא קלים רגשית, ובין אם מעצם ההבנה שיש לו או לה, או לזיווג הזה דווקא – ולא פעם מסיבה שאינה ברורה – בעיית פוריות. משימתיות יתר של אחד מבני הזוג (ובדרך כלל האשה) עלולה לגרום לצד השני להרגיש "אביזר רבייה" ולא אדם פגיע, עם רגשות, ועלולים לגרום לו להרתע ולהתרחק. לא תמיד קל להודות בצרכים הרגשיים האלה, וקשה לדבר עליהם. לשני הצדדים. לפעמים שבירת הציפיות הזו, המאמץ הנדרש והמתח הנוצר מביאים את אחד מבני הזוג או את שניהם למחשבות "קיומיות" באשר להמשך חייהם ודרך התנהלותם, והם נקלעים למשבר נפשי. מערכות רפואיות הקשורות לטיפולי פוריות אינן בנויות לטפל גם במרכיב הנפשי של הטיפול. חשוב, חשוב, חשוב לדבר. אלא שזה לא קל. המטענים הרגשיים הפנימיים עלולים להיות כאלה שאתם לא רגילים לפתוח. אני ממליץ, מאד – עם ההבנה הראשונה שנוצר מתח או ניכור על רקע טיפולי פוריות, ואולי אפילו קודם, כהכנה מוקדמת – על יעוץ זוגי במשך ובמקביל לטיפול הפוריות, עד לכניסה להריון.
אם הטיפ הזה חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלון נפרד על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.

ד"ר אורן חסון

האתר בתהליך שידרוג, והדף הנוכחי מתאים למסך המחשב ולא לסלולרי. לאתר המשודרג הקישו על "מה באתר?"

לתשומת לבכם : בהתחשב במצב, עלות הפגישות תהיה בהתאם למציאות ממנה אתם באים.
- דברו איתי

טל. 050-6000083

קשר : טלפון, ווטסאפ או מייל oh.tipul@gmail.com

טיפים לזוגיות טובה

אל אוסף הטיפים הכולל אוסף כלל הטיפים לזוגיות, לאסרטיביות, ולהתנהלות אישית
כאן תמצאו טיפים שונים בענייני התחלות קשר, זוגיות והתנהלות אישית. מה עושים כשהוא לא רציני מספיק? מה עושים עם הגבר הנשוי שהתאהב בך? האם להתעקש ולחפור להם עד שיבינו מה אתם רוצים מהם? איך להתמודד עם הורים ביקורתיים? ובכלל, "האם זה הגיוני?"


כדי לראות את יתר הטיפים, הקישו על הפרפר מימין...

Valid CSS!