עצה חשובה לגבר המתגרש: למה טיפול פרטני אחרי גירושים חשוב דווקא לגברים?

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   פנחס רוזן 22,
               שיכון דן, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

יעוץ זוגי, ובעיקר תקשורתי, כי חשוב להמשיך ולדבר למען שלומם של הילדים

למה טיפול אחרי גירושים חשוב דווקא לגברים?

לגבר שאשתו החליטה להיפרד ממנו היא רוצה להיפרד. העולם הבטוח שבנית והאמון שהיה לך באשתך, שתהיה איתך באש ובמים, בטוב וברע, התפוגג ונעלם. זה יכול היה לקרות לה כי משהו ביחסים שביניכם לא עבד והיא התאהבה במישהו אחר, או כי הצטבר בתוכה מאגר גדול של כעסים שהיא כבר לא יכולה להכיל, או משום שהיא מרגישה שהחופש האישי שלה נשלל במסגרת הזוגיות, והיא צריכה לפרוץ את המסגרות כדי "לנשום חמצן". אם אתה קורא את הטיפ הזה, הרי זה משום שאתה כואב, פגוע, ובאמת לא מבין אותה. הזוגיות והצרכים האישיים נראים בעיניך אחרת - שצריך להתמודד, ליישר קו, ולהמשיך הלאה. ביחד. אני יודע שזה מקובל פחות אצל גברים במצבים כאלה, אבל אולי כדאי שתחשוב על הליכה לטיפול פרטני. אם מה שכתבתי עד עכשיו נכון לך, יתכן שיש לך קושי להתגמש רגשית שיוצר צורך במסגרת ברורה, ובהקשבה לנורמות חברתיות. מתוך זה מגיעה בושה בכך שהזוגיות שלך לא צלחה, ויאוש – כי מעכשיו שום דבר לא יהיה ברור. אולי גם יאוש מנשים, כי לאחר בגידה שכזו, איך אפשר עוד לבטוח במישהי? טיפול כזה יועיל לך, ואני חושב שלא רק לך. אם אשתך החליטה סופית להיפרד ממך, אתה מתחיל ללכת בדרך לא פשוטה, שתהיה שונה מכל מה שעשית עד עכשיו. ואם עד עכשיו הרגשת מדי פעם צורך להתגמש במסגרת הנישואים כדי להתאים את עצמך, תצטרך לעשות זאת הרבה יותר ועם הרבה פחות שליטה במה שקורה הן מול הילדים והן מול גרושתך. טיפול פרטני יעזור לך להתמודד ולהשלים עם הדבר החשוב ביותר והקשה ביותר שיעמוד בפניך – לבלוע מדי פעם את הגאווה וללמוד להתנהל מול פגיעות או אי הסכמה לדרכך שתרגיש מצד אשתך ולפעמים גם מצד הילדים. זכור שהפעם תהיה איתם ומולם בחזית לבדך, ולא תמיד זה קל. היכולת הזו שלך היא שתקבע את טובתם, הצלחתם ושלומם הנפשי של הילדים שלך בהמשך, וגם את טיב הקשר שלך איתם.
אם הטיפ הזה חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלון נפרד על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.

ד"ר אורן חסון

האתר בתהליך שידרוג, והדף הנוכחי מתאים למסך המחשב ולא לסלולרי. לאתר המשודרג הקישו על "מה באתר?"

לתשומת לבכם : בהתחשב במצב, עלות הפגישות תהיה בהתאם למציאות ממנה אתם באים.
- דברו איתי

טל. 050-6000083

קשר : טלפון, ווטסאפ או מייל oh.tipul@gmail.com

טיפים לזוגיות טובה

אל אוסף הטיפים הכולל אוסף כלל הטיפים לזוגיות, לאסרטיביות, ולהתנהלות אישית
כאן תמצאו טיפים שונים בענייני התחלות קשר, זוגיות והתנהלות אישית. מה עושים כשהוא לא רציני מספיק? מה עושים עם הגבר הנשוי שהתאהב בך? האם להתעקש ולחפור להם עד שיבינו מה אתם רוצים מהם? איך להתמודד עם הורים ביקורתיים? ובכלל, "האם זה הגיוני?"


כדי לראות את יתר הטיפים, הקישו על הפרפר מימין...

Valid CSS!