הרצאה על שפת הגוף של השקר: המיתוס והאמת

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   פנחס רוזן 22,
               שיכון דן, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

שפת הגוף של השקר - שפע של מיתוסים שגויים, וגרעין מסויים של אמת


הרצאה: שקרים

הרצאה: כל האמת על שפת הגוף של השקר


השפה המילולית התפתחה באופן שהוא ייחודי לאדם. זהו שימוש במילים שמסמלות תוכן כלשהו ללא שיש להן כלפיו קשר הכרחי. שפה מילולית היא יעילה מאד בהעברת מידע רב ומדוייק מאדם לאדם (על פרטי השמלה הצהובה שלבשה המורה הבוקר בבית הספר, למשל). אלא שהיות שאין למילים קשר שמחייב אותן לתוכן שלהן, קל מאד לומר דברים שהם שקר, או טעות.

שפת הגוף היא סיפור אחר. אורן חקר שנים רבות את התקשורת בעולם החי, ואת הדרכים השונות שבהן מתקיים קשר הכרחי בין אותות תקשורתיים לבין המידע שהם מעבירים. האדם משתמש גם בשפה המילולית, וגם בשפת הגוף, וכמו בעולם החי, שפת הגוף תמיד נותנת, גם באדם, מידע אמין כלשהו. האם אפשר להיעזר בשפת הגוף כדי לזהות שקרים?

התשובה היא כן ולא. כלומר, כן, יש אכן קשר בין אמירת שקר לבין סממנים שניתן לזהות אותם בשפת הגוף, אבל לא, אנחנו לא יודעים לזהות את הקשר הזה טוב מספיק. מחקרים מראים שבני האדם משלים את עצמם שהם יכולים לזהות שקרים "מרחוק" למרות שבמבחנים מידת הדיוק שלהם אינה עולה כמעט על זו של הטלת מטבע. מפתיעים הרבה יותר הם המחקרים הרבים המראים שאנשים שמקצועם הוא לזהות שקרים, כמו חוקרים ואנשי ביטחון, לא טובים יותר בזיהוי שקרים מאנשים אחרים, אלא שהם רק חשדניים יותר. אורן יסביר לכם, בעזרת הדגמות מעשיות, מה גורם לאי הדיוק הזה בזיהוי שקרים. התשובה מפתיעה גם היא.


מטרה: הרצאת העשרה
סגנון הרצאה: הרצאה פרונטלית+מצגת, הפעלה וניתוח קטעי וידיאו
קהל יעד: מבוגרים, בני נוער (16 ומעלה)
מועדונים, אירגונים, חוגי בית, ימי עיון, השתלמויות
מומלץ לאנשי מקצוע: מקצועות טיפוליים; אנשי חקירה, חוק ומשפט; הוראה וחינוך; ניהול; פיקוד; פוליטיקה; אנשי שרות.
אמצעי המחשה: מצגת וקטעי וידיאו

מילות מפתח: שפת גוף, תקשורת בין אישית, אמת, שקר, רגשות, הבעות פנים, מיקרו הבעות, ד"ר פול אקמן, פוליגרף.

ד"ר אורן חסון

האתר בתהליך שידרוג, והדף הנוכחי מתאים למסך המחשב ולא לסלולרי. לאתר המשודרג הקישו על "מה באתר?"

לתשומת לבכם : בהתחשב במצב, עלות הפגישות תהיה בהתאם למציאות ממנה אתם באים.
- דברו איתי

טל. 050-6000083

קשר : טלפון, ווטסאפ או מייל oh.tipul@gmail.com

הרצאות וסדנאות

הרצאות, דף ראשי הרצאות של ד"ר אורן חסון כמרצה מנוסה באקדמיה ומחוצה לה, בארץ ובחו"ל, ומנקודת המבט של התמחותו המיוחדת, אורן מרצה על יחסים שבין גברים ונשים, על תקשורת בין-אישית, על תהליכי קבלת החלטות, על אמת ושקר בשפת הגוף, ועל האבולוציה של האמנות. בנוסף להרצאותיו במסגרת האקדמאית כמרצה לאקולוגיה, לאבולוציה, להתנהגות בעלי-חיים, לתקשורת בין-אישית של האדם ולפסיכולוגיה אבולוציונית, אורן הירצה רבות גם במסגרות שונות אחרות, פרטיות וציבוריות (בהשתלמויות שופטים, במוזיאון ישראל ובלימודי חוץ אקדמאיים). הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט ההרצאות... סדנאות, דף ראשי סדנאות הסדנאות של אורן מאופיינות ברוחב היריעה, ביסודיות, ביצירתיות, ובייחוד המקצועי שלו כביולוג, כחוקר, כיועץ אישי וזוגי וכמומחה לתקשורת בין אישית. סדנאות פרטיות לזוגות בתחילת דרכם: מיועדות לזוגות שהחליטו על דרך משותפת ומחפשים הכנה טובה יותר לבאות ושיפור התקשורת הזוגית, או לזוגות שמתלבטים באשר להתאמה שלהם, ורוצים לבדוק אם אפשר לשפר עוד את ההבנה ההדדית, הקבלה והתקשורת הזוגית. סדנאות קשב, עם נגיעה להפרעת קשב וריכוז: על ההבנה הביולוגית של הקשב, ושל תפקידו המרכזי של הקשב בתקשורת בין-אישית ושפת גוף. סדנה להתמודדות עם פחד קהל: ההבנה של הסיבות והתרגול עם ד"ר אורן חסון שחווה זאת מנסיון אישי, התמודד, מתמודד, ומבין. סדנאות לתקשורת בין-אישית ולשפת-גוף: בהזמנה, כשהנושאים ייקבעו בתאום ולפי הצרכים של הפונים. הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט הסדנאות... ב- Ynet ראיונות ושיחות ב- Ynet: הקלטות וידיאו אונליין, ועוד. אורן רואיין מספר פעמים ב-Ynet, ובדף זה תוכלו לראות אותו בשיחות על נושאים מרתקים הקשורים לפחד קהל, לאושר, לכסף ולזוגיות. תוכלו למצוא כאן קישורים לשיחות ולראיונות רבים של אורן גם באמצאי תקשורת אחרים, בעיתונות הכתובה, ברדיו ובטלויזיה. הקישו על הפרפר מימין לפרטים נוספים...

Valid CSS!