שפת גוף בדייט - נגיעה בשיער | ד"ר אורן חסון

שפת הגוף בדייט - היא נוגעת בשיער

משמעות הנגיעה העצמית בדייט ראשון

שפת הגוף בדייטים

האם נגיעה של האשה בעצמה, בדייט, בליטוף עצמי (של היד או של צידי הלחי, או השיער) מצביעים גם על עניין בגבר שאיתה? האם אשה שנוגעת בשערה או בבגדיה בפאב, בעת שהיא בקשר או בקשר עין עם גבר, מאותתת לו משהו חשוב? מה בעצם קורה כאן?

כדי ליישר קו, חשוב לומר שגם גברים עושים זאת, אבל פחות. מה המשמעות של נגיעות מסוג זה? – כנראה מאד פשוטה. כך לפחות המשמעות הראשונה המאד אפיינית: נשים מודעות יותר מגברים למראה שלהן, ולכן מראה הוא עניין הדורש מדי פעם בדיקה, גם אם כהתנהגות אוטומטית, ובעיקר של נקודות תורפה או נקודות אסטרטגיות: האם כל קווצת שיער נמצאת במקומה? האם משהו חשוף יותר ממה שאמור להיות? ואולי: האם הוא חשוף מספיק, כפי שהוא אמור להיות? המשמעות השניה, בעיקר של ליטוף והתעסקות ממושכים בשיער, אינה מעידה בהכרח על עניין בבן הזוג, אלא משמשת ככלי להתרכזות ולהתכנסות פנימה, ולהתנתק לרגע במחשבות, בדיוק כמו שעושה תיפוף אצבעות – רק בעדינות רבה יותר, או מתוך מחשבות של מבוכה. המשמעות השלישית מודעת יותר: היא באה מתוך ההנחה שליטוף עצמי ייראה, כנראה, חושני יותר, ולכן גם ישדר, במכוון, עניין במגע. סוג של הסבת תשומת הלב ל"בעצם, הרי בשביל זה אנחנו כאן!". להבדיל משתי המשמעויות הראשונות שיכולות להיות אוטומטיות ולא מודעות, משמעות זו נובעת מרצון מודע להיראות חושני.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.