הטיפול הזוגי הטוב ביותר - לדבר | ד"ר אורן חסון

כאשר הוא לא מבין שצריך לדבר על דברים

כאשר לצד אחד חשוב "לדבר על זה", והצד השני "לא רוצה לריב"

כאשר צריך לדבר על זה

כשאת מתלוננת שהוא "לא מבין שצריך לדבר על הדברים",והוא כועס: "די, למה לריב שוב? זה לא חשוב, וזה מעכיר את השלווה שלי ומזיק לזוגיות שלנו"...

אתם שונים בעניין הזה. את צריכה דברים פתורים כדי לדעת שהכל בסדר, ולהשתיק את החרדות שאומרות שאחרת יהיה גרוע יותר, בעוד שכאשר את עושה את זה, הוא כבר רואה את הדברים כגרועים יותר, בעצם הכניסה לפרטים, ובנסיון להגיע להבנות מדוייקות. אין כאן עניין של צודק או לא. יש כאן עניין של אופי אחר, כי פרטים לא חשובים בעיניו, אז הוא מפסיק להקשיב, ואת באמת הורסת בנסיון שלך לבנות. קחי את זה בחשבון.

אני יודע שקשה כך, להניח לזה. אני גם יודע שבמקרים רבים את מרגישה שזה לא נכון להניח לזה. אם לא תגיעו לעמק השווה, יכול להיות שכדאי שתגיעו לטיפול, אבל עוד הרבה לפני זה, דברו על זה - על הפער שביניכם ועל הצורך להקטין את הפחדים של שניכם(!). ולכן לדבר גם על האפשרות שלפעמים הוא ישתדל לדבר יותר, ובעיקר להקשיב יותר, ושלפעמים את תשתדלי לדבר פחות, ולדעת מה חשוב יותר – שעליו את מוכרחה לדבר ולבדוק יותר – ומה חשוב פחות, שעליו תוכלי לוותר.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.