טיפול זוגי כשצריך פיתרון מערכתי | ד"ר אורן חסון

משבר בזוגיות - איך ליצור טיפול מערכתי? איפה מתחילים?

טיפול מערכתי – לחדש שותפות, חברות ואינטימיות

פיתרון מערכתי לבעיות זוגיות

כאשר יש ביניכם בעיות: של תקשורת, של אי הסכמות, של תסכולים ותחושת אי צדק ושל הצורך להוכיח לצד השני שהוא טועה, הבעיות הן בדרך כלל לא שם. כדי להתגבר על זה, וכדי לפתור את הקשיים ולהגיע לזוגיות טובה, צריך לחשוב מערכתית.

התחילו לפתור קודם את בעיית הקירבה ביניכם: את השותפות, את החברות ואת האינטימיות. אם תחזרו להיות קרובים, יהיה לכם קל יותר לבקש מדי פעם כאשר אתם צריכים משהו מעשי או רגשי. לצד השני יהיה גם קל יותר להענות, ולשניכם יהיה הרבה יותר קל להציע עזרה. ואם מישהו צריך להתחיל בזה – קחו אחריות ועשו זאת. "קחו" אינו במובן של "נחכה עד שאחד מאיתנו יתחיל". "קחו" הוא לגמרי במובן של את או אתה שקוראים את הטיפ הזה, ממש כמו במובן של "הסיפור שאינו נגמר". אתם קוראים את הטיפ הזה עכשיו. זו כבר לא שאלה. לכן, אם אתם רוצים להתחיל את התהליך הזה, אז קחו אחריות וחפשו דרכים טובות להתחיל אותו.

כדאי לזכור שזוגיות היא מסגרת מערכתית: שינוי בדבר אחד עשוי לגרום לשינוי גדול בדבר אחר. אם קיימת בעיה, כדאי לבחון ולשנות משהו ביחסים במישור אחר. אם עשיתם זאת נכון, לפעמים הבעיה תיפתר כמעט מאליה.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.