כאשר שניכם מאד עקשניים | ד"ר אורן חסון

בעיות בזוגיות: כעס, ברוגז, שתיקות ועקשנות

לא תצליחו לוותר עד שלא תפסיקו לומר: "נמאס לי לוותר"

להתמודד עם עקשנות בזוגיות

כאשר שניכם מאד עקשניים, ממילא גם לא תוותרו זה לזה. ואם לא תוותרו, תעדיפו לשתוק עוד זמן רב, וגם לא להיות באינטימיות עוד זמן רב, ואפילו להיות מודל רע לילדים, או לתפקד פחות טוב כהורים המנהלים בית, כי הרי יותר חשוב לכם שלא לוותר.

מכאן שיש כיוון ברור לפתרון אחד אפשרי – לשנות משהו. כי הרי מה שהיה עד עכשיו לא עבד כמו שצריך, והוליך אתכם לכעס, לברוגז ולשתיקות. ואם המודל היה עקשנות, "לשנות משהו" זה אומר להתחיל לוותר. ולוותר... כי יש דברים חשובים יותר כמו אוירה טובה, למשל, כמו יכולת שיחה וכמו חברות. קחו לעצמכם רגע וסמנו לעצמכם את הדברים שחשובים יותר לעומת הדברים שחשובים פחות, ושאפשר לוותר עליהם. עד שלא תעשו זאת, לא תצליחו לוותר.

ובעיקר... לא תצליחו לוותר עד שלא תפסיקו לומר: "נמאס לי לוותר. עכשיו שהוא/היא יוותרו!" אם הצלחתם לזהות ששניכם עקשניים (גם אם אתם פחות) קחו את האחריות עליכם. שקלו מה חשוב ומה לא חשוב, וותרו בקלות על דברים לא חשובים. הפסיקו לעשות חשבונות, ואמרו על הדברים החשובים, בנחת: "אבל זה באמת חשוב לי". אל תתעקשו על הסברים טכניים ולוגיים, אבל הסבירו. ואם יש ויכוח גדול – עזבו די בתחילתו וניטשו את המערכה. ממש כך. בעיקר, כי אתם הרי יודעים שממילא לא תצליחו לנצח. אז לפחות השאירו את הצד השני בתחושה שאולי הוא/היא לא בסדר כלפיכם. קחו אחריות על הזוגיות שלכם קודם כל לשיפור האוירה, ויש סיכוי לא רע שתצליחו להגיע אפילו לויתורים, מדי פעם, מהצד השני (ואפילו אם פחות מאלו שלכם – אבל האוירה הטובה והחברות תהיה הרווח שלכם, אם תהיו סבלניים מספיק). וכל זאת בתנאי שתפסיקו לחזור על דברים שאתם יודעים שלא עבדו קודם.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.