על מה לדבר בבליינד דייט? | ד"ר אורן חסון

בליינד דייט: להתגבר על המבוכה והחרדות

אם תתעניין בה, שניכם תהיו מעניינים זה לזו

על מה לדבר בבליינד דייט?

גברים רבים (וכן... גם נשים), חוששים מאד מבליינד דייט. מה לומר? הקושי הזה גדול יותר למי שאינו רגיל בשיחות חולין ויודע פחות לאלתר, ואפילו עוד יותר למי שחרד לתדמית שלו, שמא לא יממש את הציפיות הגבוהות שלו מעצמו, או של הצד השני ממנו. אלא שהדרך להתגבר על כך היא יותר פשוטה מכפי שזה נראה:

בניגוד לשיחות שמקיימים עם זרים בתור לרופא השיניים, או בתור לקולנוע, או עם אנשים זרים שנקלעת איתם למשחק כדורגל, בדייט המטרה היא לבלות שעה או שעתיים ביחד, להכיר זה את זו, ולדעת אם הצד השני מעוניין בי. השאלה האחרונה היא המפחידה יותר, ואותה צריך לנטרל. הדרך הטובה ביותר היא לעשות זאת דרך הצורך והציפיה לדבר כדי להכיר. אם אתה נמצא עם מישהי בדייט, אתה לא חייב וגם לא מצפים ממך בהכרח לדעת לספר בדיחות ולהצחיק, ולהיות "מסמר הערב". אתה נמצא עם מישהי? אתה רוצה להכיר אותה? שאל אותה בעדינות, מבלי להציק ומבלי לאיים, על חייה. מה מעניין אותה (סרטים, אמנות, ספורט, תאטרון, ריקוד, פוליטיקה ועוד)? מה היא אוהבת לעשות? מה היא לומדת? מה מעניין או מה לא מעניין במה שהיא לומדת? מה החלומות שלה? משהו על היחסים שבינה לבין בני המשפחה שלה.

ויש לזכור שאתה לא רוצה להעביר אותה חקירה מדרגה שלישית. לכן, על מידע אישי שאתה שואל, אתה צריך להתעניין בו ובמשמעות שלו עבורה, ואתה צריך גם לחשוף משהו משלך. כך אנשים נותנים זה בזה אמון – אתה נותן בה אמון ומספר לה משהו משלך, ואז גם לה קל יותר לחשוף דברים אישיים משלה.

והנה, כאשר אתה מעביר את הדאגה שלך מכך שאולי לא תמצא חן בעיניה לכיוון של "אני רוצה לדעת מי את?", נפתחים בפניך שדות נרחבים של שיחה אישית מעניינת, שיכולים להזין אחר-כך גם דייטים רבים עם אותה בחורה.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.