סקס בדייט ראשון? | ד"ר אורן חסון

התחלות קשר: "יחסים" או "יחסים מיניים"?

כמו מתנה משמעותית - זה לא תמיד לדייט הראשון!

האם זאת אהבה?

רוב הגברים הם "בחורים טובים", כשנותנים להם הזדמנות. העניין הוא שלפעמים נשים מתקשות לתת להם הזדמנות, ובעיקר כאשר יותר חשוב להן לדעת כבר בהתחלה אם הוא נמשך אליהן.

יחסים רבים מתחילים היום כאשר גבר ואשה מגיעים למיטה בפגישה הראשונה עד השלישית. לעיתים קרובות, גברים יוצאים מתוך ההנחה שזה מתאים גם לאשה, ושאולי היא לא רוצה "יחסים", אלא יחסי מין. הסיבה? – כי זה מתאים למה שהם רוצים כרגע, גם אם זה לא בדיוק מתאים להם לתדמית הכוללת של מה ש"נשים רוצות". כל עוד לא נאמר דבר אחר במפורש, זה מרגיע את המצפון שלהם, ויכול להשאיר את היחסים במסלול המיני בלבד, בלי שום קשר לאיכויות של האשה. כדאי לדעת שגברים רבים ינהגו אחרת, אם יידעו במפורש שהאשה שאיתה הם יוצאים לא מחפשת יחסי מין מזדמנים, אלא מחפשת יחסים וקשר קבוע. זה לא אומר שהם לא יזרמו עם הסטוץ, אבל "בחורים טובים" לא יימשכו קשר מיני לאורך זמן, כי הם ירצו להיות בסדר עם המצפון שלהם. כך שאם היחסים התחילו שם, חשוב שתגידי, במפורש, שאת מחפשת קשר קבוע. כן, גם איתו.

אם הוא יידע במפורש שאת איתו לא רק בשביל הסקס, הוא יגיע מהר יותר לשלב הבא שבו יצטרך להחליט: אם בכלל להמשיך את הקשר, כשבעצם הוא רק רצה סקס טוב וחופשי ממחוייבויות, או – איך הוא ממשיך את הקשר מכאן ולהבא, כקשר זוגי. רק שהמפורש הזה צריך להיות באמת ברור, כי אחרת הוא כבר יצליח לספר לעצמו סיפורים למה הוא אולי חשב אחרת. ופעמים רבות כאן בדיוק הקושי: לומר לו שאת חושבת עליו ברצינות (כפוטנציאל לבן זוג קבוע), כאשר מנגד קיים החשש שאולי הוא לא.

ואולי הקושי העיקרי הוא שכאשר הסקס משתלט על היחסים בפגישות הראשונות, בשל האינטנסיביות שבו, כמעט שלא נותרת שהות לעשות דברים אחרים שיעזרו לכם להכיר זה את זה לפני שתגידו שלום ותמשיכו הלאה.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.