היא לא רוצה סקס - סימן לבגידה? | ד"ר אורן חסון

היא לא רוצה סקס – האם היא בוגדת בי?

יחסים אינטימיים בזוגיות: סקס וסיבות אחרות

סימנים לבגידה

אם היא לא מקיימת איתי יחסי מין כבר זמן רב, האם זה לא מעיד כל כך שהיא בוגדת בי? - שאלה שאני מקבל לעיתים די מזומנות.

התשובה היא: לא. זה לא מעיד על בגידה. זה אפילו לא מעיד בהכרח על כך שהיא לא אוהבת אותך. בדרך כלל הסיבות לכך הן אחרות.

לפעמים אשה נמנעת מיחסי מין בשל בעיה הורמונלית או פיזיולוגית, או לחצים סביבתיים נפשיים או פיזיים (עייפות), אבל פעמים רבות זו גם עדות לכך שהיחסים ביניכם לא טובים. פעמים רבות, היא רוצה אינטימיות ולא סקס. בדוק מה קורה ביניכם במישור הזה. כי סביר שאם היא כועסת, או שומרת טינה, או פגועה או במתח, וכשאין תקשורת טובה מספיק ביניכם או משהו בדומה, רגשותיה אלה עומדים בדרכה להתקרב אליך אינטימית. קח בחשבון שהאפשרות הזו נכונה יותר אצל נשים במצב של מתח זוגי מאשר אצל גברים במצב דומה, כך שאולי לא נכון לשפוט ולהבין אותה לפי מה שנכון אצלך.

אם היא לא רוצה סקס, וזה לא בגלל שהיא בוגדת, האם זה אומר שאתה אשם? האם כדי שלא להרגיש אשם אתה מאשים אותה או חושד בה בבגידה, כי אז, לכאורה לפחות, אתה לא אשם או שהיא אשמה יותר?

אם אתה רוצה לשמור על הזוגיות שלך איתה, ומוכן להקריב למען זוגיות טובה וקשר טוב - אולי צריך לקחת יותר אחריות, גם אם שניכם אשמים באותה מידה בריחוק הזה. האחריות שלך היא צעד חשוב בהתקרבות ושיקום.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.