זה נשמע לך הגיוני שהוא לא מתקשר? | ד"ר אורן חסון

סוגיות בתקשורת בין-אישית: האם זה נשמע לך הגיוני?

כן, זה באמת לא הגיוני. אז מה זה אומר בעצם?

תגיד לי, זה נשמע לך הגיוני

האם זה הגיוני שהוא לא מתקשר? – הוא הרי אוהב אותי! האם זה הגיוני שהיא נפגעת משטויות? – האם זה הגיוני שגם כשהוא לא בסדר, ואני מעירה לו, אז הוא מפסיק לדבר איתי, ואחר-כך הוא עוד לא ידבר איתי שבועות עד שאני אזום התקרבות? – האם זה הגיוני שהיא לא רוצה סקס יותר מפעם בשבוע? – האם זה הגיוני שהוא לא רוצה סקס יותר מפעם בחודש? – האם זה הגיוני שאמא שלי רוצה שאתן לה כל שעה וחצי דיווח מלא על כל מה שקורה איתי? "תגיד, זה נשמע לך הגיוני?" – שאלה כל כך נפוצה...

והתשובה היא פשוטה: אם אלו העובדות אז כן, זה הגיוני, גם אם זה לא מתאים לדרך שבה אתם רואים או רוצים לראות את הדברים. מה שמשאיר שתי אפשרויות: או שאתם לא מכירים בעובדה שלצד השני יש הגיון שונה, או שאתם לא מכירים מספיק טוב את דרך החשיבה של הצד השני. וכל עוד אתם לא מקבלים זאת כעובדת חיים (והרי זו עובדת חיים!), תמשיכו להתקשות להכין את עצמכם לבאות, ותפלו שוב ושוב לתוך מצבים "בלתי צפויים". שאלו את עצמכם מדוע אתם עושים זאת: האם משום שנוח לכם להרגיש הקורבן הפגוע והנעלב יותר מאשר להתמודד עם העובדה שבן או בת הזוג שלכם שונים ממה שאתם מצפים שיהיו, ועם הצורך להבין מה הסיבה לכך?

אבל בסיכומו של דבר, יתכן מאד,בעצם, שכל מה שאתם רוצים זו אוזן קשבת והבנה לכך שאתם מתקוממים כנגד מציאותן של עובדות שאתם מאד לא אוהבים, ושהייתם מאד רוצים שיהיה אחרת. ובאיזה שהוא מקום, דווקא זה, כנחמה קטנה, נשמע הגיוני.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.