איך לומר לו שהוא לא בסדר? | ד"ר אורן חסון

שיפור הזוגיות הוא כאשר אף אחד לא מאבד מכבודו

לפעמים עדיף שיידע מתי הוא לא בסדר, יותר מאשר למה

מה לעשות כאשר הוא לא בסדר?

את נפגעת כשהוא לא מקיים הבטחות. הוא אולי בכלל מרגיש "חנוק", כי מנקודת מבטו את באה אליו עם יותר מדי דרישות. אז נכון ש"הבטחות צריך לקיים". אבל, האם גם לך יש חלק בכך שהוא מבטיח הבטחות שאולי הוא יודע שיתקשה, או שלא ירצה לקיים אחר-כך? האם הוא מבטיח רק בגלל הלחץ שלך? חשבי על זה: האם הוא, לפחות במידה מסויימת, לא מרגיש כפוי להבטיח לך, רק כדי שיהיה לו "שקט"? אולי, בעצם, כי את לא מאפשרת לו "לא להבטיח"?

מצד שני, לפעמים, ואולי יותר מלפעמים, הוא באמת לא מתחשב, או שהוא עסוק מדי באגו שלו מכדי להקשיב לך. האם יש דרך לחדור אליו בכל זאת?

אז יש. אם מה שלא עבד לא עבד, שווה לנסות משהו אחר, שמדבר אליו יותר. למשל, אם נפגעת, אז לפעמים עדיף להתנהג פגועה, מאשר לכעוס ולהסביר לו שוב ושוב למה, עד שיבין... והרי זה מה שלא עבד, ולא בגלל שהוא לא אינטליגנטי.

ובעיקר – תני לו ללמוד מתי נפגעת, יותר מאשר למה. כי אם תנסי להסביר לו מה עשה או לא עשה שפגע בך, יתכן מאד שהוא ינסה להסביר לך למה את לא צריכה להיפגע, ומהפינה הזאת כבר לא תצאו לשום מקום טוב. את כבר מכירה את זה. לעומת זאת, אם רק תסבירי לו מתי, הוא לפחות יבין שאת בנויה אחרת, ושאין לו מה לעשות בעניין הזה. למדי אותו לתת לזה מקום. זה חשוב. יתכן מאד שאת זה יהיה לו קל יותר ללמוד.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.