איך להתמודד עם פרידה? | ד"ר אורן חסון

להתחיל מחדש לאחר פרידה קשה

להתגבר על האבל לאחר פרידה קשה

להתגבר על פרידה

אין תחליף טוב יותר לשיקום רגשי מאשר החלפת הרגש הישן ברגש חדש. אלא שבשביל זה אתה צריך להחליט שאתה מוכן לזה, ולפחות מוכן לנסות. גברים רבים, המחוברים פחות לרגשותיהם ממך, כשירגישו צער, ואכזבה לאחר פרידה כשלך, ילכו לקרוע את העיר ולנסות קשרים חדשים מיד לאחר סיום הקשר הקודם, מתוך מחשבה שזה מה שייקל עליהם. האמת היא שבדיוק כמוך, גם הם בשלב הזה לא יהיו מחוברים רגשית לקשר החדש, רק שאינם מודעים לכך בשלב הזה.

אלא שאתה לקחת את המודעות שלך עוד צעד קדימה. המודעות, והאבל שבו שקעת, לא מאפשרים לך ליצור קשר חדש ולהתקדם. נסה, אם כך, להתחיל בקשרים חדשים גם מתוך הבנה שכנראה שזה עדיין לא יהיה זה, ולו רק כי אינך מוכן עדיין. ובכל זאת, אתה צריך לתרגל יצירת קשרים חדשים, ולהתרגל למגע עם אשה חדשה. אנשים (גברים ונשים) עושים זאת כל הזמן בשלב מסויים בחייהם. עכשיו תורך, ונסה עד כמה שאפשר גם להיות הוגן עם הצד השני. ואולי, במקרה לגמרי, תגלה את הריגוש, ואולי אפילו עניין בצד השני, עוד מוקדם מכפי שחשבת, ותמשיך משם.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.