אני מסתכל על נשים אחרות | ד"ר אורן חסון

איך להפסיק להסתכל על נשים אחרות?

להפסיק להסתכל... האם אפשר לשנות הרגלים?

איך להפסיק להסתכל על נשים אחרות?

מצד אחד, נורמלי להסתכל. גם כי זה כוחו של הרגל, ולא קל לסיים אותו, וגם כי טבעי לגבר להסתכל על נשים מושכות. מצד שני – זה מאד מפריע לבת הזוג שלך. ולכן, נשאלת השאלה: עד כמה ההרגל הזה חזק ובר שליטה?

ברור שככל שנשים יעניינו אותך פחות, תסתכל פחות. עם זאת, ככלל, נשים מביטות בגברים פחות. ראשית, משום שזו דרך להימנע מהטרדות, ושנית, אם נעשה הכללה, משום שהן בכל זאת מעוניינות פחות כאשר הן אינן מעורבות רגשית. אצל גברים המעורבות הרגשית משפיעה פחות. אבל אם תנסה לשנות הרגל של נשים מסוימות להתעכב ליד מראה, או להביט בחלונות ראווה מסוימים, או את הנטייה של גברים מסוימים להביט בגאדג'טים אלקטרוניים, או במכוניות ספורט מבריקות (ושוב, עשיתי הכללות), ותראה עד כמה קשה לשנות הרגלים, וגם עד כמה חזק הקשר בין נושאי העניין שלך לבין ההרגל להביט באובייקט מסוים. מכאן שההרגל להסתכל על נשים מצביע על כך שנשים עדיין מעניינות חלק לא קטן של הגברים שיש להם בת זוג, ועל כך שלא קל לשנות את ההרגל. המשיכה הרגשית, ואולי גם התחושה המינית בעת נעיצת המבט, היא בדרך כלל לא רלוונטית. מה שיותר רלוונטי היא כנראה המחשבה האוטומטית להשוות, לרצות לדעת מה יש, ואולי גם לדעת אם היית יכול לו היית רוצה. בדיוק כפי שכך הדוגמאות שנתתי, על מבט במראה, בחלונות ראווה או בגאדג'טים.

אם זה מפריע לך, ואם זה מפריע לבת זוגך, תצטרך לומר לעצמך: וואלה, זה קשה. וגם: אבל אני יכול. זו עבודה טיפולית לכל דבר, של שינוי הרגלים בכוח, וזה דורש זמן ומאמץ. אם זה מפריע לבת זוגך ולכן לזוגיות, התאמן. תרגל את זה, וכאשר אתה מרגיש שאתה מתפתה, הסתכל על בת זוגך, וחשוב על משהו טוב. ואם צריך – הכן לך מראש רשימה של דברים טובים.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.