כשהוא עדיין לא בזוגיות | ד"ר אורן חסון

נפגשנו באפליקציה, בדקתי, והוא עדיין מפלרטט עם אחרות

חשוב לדעת, וזה כואב, ולפעמים אולי מוטב שלא לדעת

הידיעה שהוא לא שלך

מצב נפוץ בעידן האינטרנטי: אתם בקשר חדש של כמה שבועות. הכרתם דרך אתר הכרויות או דרך לייק טרי בפייסבוק. בדקת לאחר זמן מה את הפעילות שלו, והוא עדיין שם, מדי פעם, באותו אתר הכרויות, או באחר, או פעיל לייקים בפייסבוק. מה שבטוח, את רצית לבדוק את כוונותיו. פתחת דף וירטואלי ופנית אליו, ואת מגלה שהוא מחזר אחריך במלוא המרץ, ורוצה להיפגש. אוי... מה עושים עם זה?

המגרעת של הנסיון שעשית היא שעכשיו את יודעת, ושזה כואב. היתרון של מה שעשית הוא שעכשיו את יודעת בדיוק בדיוק. כלומר, שהוא מפלטרטט חופשי עם אחרות, ומוכן לבדוק אפשרויות, ואת מוכנה להסיק את המסקנות – וגם זה כואב. ואולי הדבר הכי קשה הוא המצב שבו את יודעת שאת יודעת, ועדיין נשארת שם כי הוא מאד מאד מוצא חן בעינייך. במצב כזה, לפעמים אולי עדיף היה שלא לדעת. אולי בשביל תחושת האשלייה הזמנית שנפלא לך, עד שתסתיים, ואולי כי יש סיכוי קלוש מאד שזה היה עובר לו. אלא שעכשיו, זה לא עובר לך.

ואגב הסיכוי הקלוש – פנתה אלי פעם לטיפול מישהי שגילתה, 20 שנים בתוך הנישואים הנפלאים שלה, שחודש לאחר ההכרות, עוד לפני שהחליטו שהם זוג, בעלה לעתיד יצא לדייט עם מישהי אחרת. פנתה אלי כי לא ידעה איך להכיל את הכעס והעלבון.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.