חיזוקים חיוביים לשיפור הזוגיות | ד"ר אורן חסון

בעקבות שאלה בפורום: החשיבות של חיזוקים חיוביים

דרך חיונית ויעילה - אבל גם ממושכת

חיזוקים חיוביים

לפעמים, יש פער גדול בין הציפיות שלך מהתקשורת ביניכם לבין מה שקורה באמת. אולי אפילו פער עצום. אם את מצפה ש"תגידי לו" והוא יתנהג לפי הציפיות שלך, אז היום כבר ברור גם לך שזה לא עובד. אלא שאת ממשיכה בכל זאת באותה דרך, ומתנהגת כאילו זה עדיין בדיוק מה שאת מצפה שיקרה. ללא מעורבות אינטנסיבית של ייעוץ זוגי, זה ימשיך לא לקרות. אלא אם

מכיוון שזה לא עובד כך, ואם את רוצה לעשות זאת לבד, השינוי הראשוני צריך להיות שלך: שינוי מערכת הציפיות שלך. התחילי לצפות רק למעט בכל פעם. התחילי לבנות את הבית לבנה על לבנה, אבן על אבן. להגדיר מטרה קטנה בכל פעם, לתת לו חיזוקים חיוביים כאשר הוא מגשים אותה – כדי לצקת את המלט מסביב, ולהמשיך למטרה הבאה. זו עבודה סיזיפית, אבל קחי בחשבון שמכיוון שהתלונות וההערות שלך לא הועילו, תצטרכי לנסות דרך אחרת. למשל, בקשה לשיתוף, להוריד תלונות למינימום, וחיזוקים חיוביים במקומות המתאימים (חיזוק חיובי לא צריך להיות תשבוחות "מחנכות", אלא חיוך, חיבוק, תודה, ומחווה נעימה מדי פעם).

לא היית רוצה גם את לקבל חיזוק והערכה כאשר את מצליחה להתאפק ולא נותנת לתגובה האוטומטית שלך להשתלט עליך? - קשה יותר כשאת מרגישה שזה לא הוגן שרק את עושה את זה. למדי אותו גם. בסבלנות.

וכן... כל זה עובד בדיוק אותו הדבר גם בהיפוך מינים.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

עוד הערות על חיזוקים חיוביים

חיזוקים חיוביים הם אולי הכלי החשוב ביותר בתחזוקת הזוגיות, במקביל לתקשורת הזוגית. מדוייק יותר אפילו לומר שהם חלק חיוני מהתקשורת הזוגית. להרחבה של הטיפ הנוכחי קיראו את המאמר שכתבתי חיזוקים חיוביים הם הלחם והחמאה של הזוגיות .

דוגמה מעולה ליישום של חיזוקים חיוביים היא שיחה שניהלתי במסגרת הפורום שאני מנהל באינטרנט: שיפור הזוגיות - לא יותר עבודה אלא שינוי רגשי .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.