העצמה אישית - להרפות מן העבר| ד"ר אורן חסון

העצמה אישית: להניח לעבר ולהדליק את העתיד

לפעמים, העבודה הקשה ביותר שאתה צריך לעשות עם עצמך היא להניח לעבר

העצמה אישית ולתת לעבר להתפוגג ולהעלם

לפעמים, צריך לדעת להרפות ולתת לעבר לחלוף. חפירות ארכיאולוגיות עמוקות מדי בארועים מן העבר, הבאות מתוך הנסיון להבין מה עשיתם טוב ומה עשיתם רע, היכן פגעו בכם בעבר הרחוק, ואם ואיך עמדתם בזה, האם זו אשמתכם או אולי זה גורלכם הרע שכולם פוגעים בכם, עלולות לגרום לעבר לרדוף אתכם. ומן הסתם, כאשר נוברים בזכרונות רחוקים, הם משתנים, ולא בהכרח לטובה.

יש דברים שקרו, ואשר יש לעבד במשך ימים ושבועות עד שהדברים מסתדרים לנו בראש, כמו קוביות טטריס שנופלות למקום הנכון, והתמונה מתבהרת. אבל זכרונות ישנים, בעיקר כאשר הם אינם צלולים מספיק, משתנים עם כל שיחזור, בכל פעם שמעלים אותם מחדש. לא פעם, מה שעלול לפגוע בכם הוא חוסר המנוחה עצמו, והצורך להמשיך ולחפור, להמשיך ולהבין עד הסוף משהו שאולי בלתי אפשרי להבין עד הסוף, ולו רק כי לעולם לא תוכלו לדעת לאשורן את כל העובדות.

פעמים רבות, נכון יותר להסתכל על עצמכם, ובשלב מסויים להרפות מן העבר, לומר לעצמכם: "זה אני", וללמוד לאהוב את האני שלכם, של ההווה, על המיוחד שבו, על הטוב ועל הפחות טוב. כי גם אתם, כמו כולם, וכמה לא מפתיע – לא מושלמים. ואז תוכלו להמשיך את חייכם כאשר את או אתה הם החברים הכי טובים שלכם. כי זה אולי המפתח החשוב ביותר להגיע לשלוות נפש: לקבל ולאהוב את עצמכם אהבה לא אגואיסטית.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.