את אוהבת אותו אבל הוא לא רציני | ד"ר אורן חסון

את מתחילה להתאהב בו, אבל יודעת שהוא לא רציני

מה לעשות עם התקווה שהוא ישתנה?

הוא לא רציני

כיף לך איתו ואת חווה איתו חוויות שלא חווית בעבר. המשמעות היא שיש בזה הרבה רווח, אלא שאת המחיר תשלמי, באשראי, מאוחר יותר – מתישהו בעתיד. אולי בעוד שבוע, אולי בעוד חודש, ואולי בעוד חצי שנה, כשהוא יחליט להיות במקביל עם מישהי אחרת, כי את רואה שהוא פלרטטן ואגוצנטרי ולא מחוייב, או שסתם יחליט לעזוב, כי הוא צריך משהו אחר, ולא רוצה להיות כבול.

שאלי את עצמך עשר פעמים - האם הוא ישתנה אי פעם? כמה פעמים התשובה היתה 'לא'?

אם הרווח בהווה שווה את זה, לכי על זה. אם את חושבת שהכאב שיגיע אחר-כך יהיה גדול מנשוא, אל תלכי על זה. עדיף מעט כאב עכשיו על הרבה כאב אחר כך.

אבל אני חושב שהבעיה היא לא זו ולא זו, אלא התקווה שלך שהוא ישתנה, ושהוא כן יהיה רציני. ובשל התקווה הזו, את מתרצת את הרווח העכשווי שלך, החוויות החדשות והריגושים, בכך שאחר כך אולי לא יהיה מחיר. לפי כל הסימנים שאת רואה, זו אשליה, ויהיה מחיר. כשאת מגהצת כרטיס אשראי, מועד התשלום יגיע. ומה שאת עושה עכשיו, זה לגהץ בכל יום את כרטיס האשראי שלך, כשאת מחייבת את החשבון הרגשי שלך, והוא כנראה גדל עוד בכל יום. קחי זאת בחשבון. ולכן, נסי להוציא את אופציית התקווה מהמשוואה. היא כנראה לא ממשית. הישארי עם החשיבה נטו של הפיסקה השנייה.

תקווה זה דבר חשוב. לפעמים, כשהוא אומר לך אחרת במפורש, תקווה יכולה להיות הרסנית.

מנסיוני - ישנם מקרים בודדים שבהם גבר כזה מוכן ללכת לטיפול. זה קורה לא כאשר הוא משוכנע שטעה, אלא כאשר הוא חושב שחשוב לו לשמור על הקשר איתך. בטיפול - הוא ימשיך במאבק על העקרונות שלו, אבל הוא מוכן להקשיב, ולהתפשר, כל עוד הוא לא לגמרי מודה בזה. ובטיפול - את גם לא לבד.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.