ייעוץ זוגי: מה זאת אהבה? | ד"ר אורן חסון

ייעוץ זוגי: האם אני אוהבת אותו?

איך יודעים אם זו אהבה? - עוצמים את העיניים ומפסיקים לחשוב. ואז יודעים.

האם זאת אהבה?

כתבה לי פעם מישהי בפורום: אני כן מרגישה מחוייבת מכל הבחינות ולא מוכנה לשקול את האפשרות של פרידה או גבר אחר, אבל אני לא חושבת שאני אוהבת אותו. אני חושבת עליו הרבה במהלך היום וסופרת דקות עד שיחזור הביתה ויהיה אתי. יותר מזה, אני מקנאה כאשר הוא מקדיש זמן לאמא שלו, קורא ספר וכד' במקום להיות אתי. אבל אני לא בטוחה שמדובר באהבה, אולי רק בתלות שלי בו: אין לי חברים והחברים שלו הם "החברים שלנו", הוא מרוויח יותר ממני וכו'. אין לי בעיה להסתדר בלעדיו, אבל אני לא רוצה לחשוב על זה אפילו. - האם בכל זאת ניתן לקרוא לזה אהבה? האם לעובדה, שכאשר אני חושבת עליו, תמיד עולה לי חיוך וההרגשה שלי משתפרת, יש חשיבות?

עניתי לה: את חושבת עליו, את סופרת את הדקות עד שיחזור הביתה, את רוצה להיות איתו, את אוהבת להרגיש אותו, החברים שלו הם החברים שלך, את לא רוצה לחשוב אפילו על חיים בלעדיו למרות שאת עצמאית ויכולה להסתדר בלעדיו, וכשאת חושבת עליו תמיד עולה לך חיוך וההרגשה שלך משתפרת, אז מה זה משנה איך קוראים לזה?

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.