ריחוק ושתיקה בזוגיות | ד"ר אורן חסון

ריחוק ושתיקה בזוגיות יכולים להקל, אבל הם גם עונש

האם הברוגז שלי עובד?

ריחוק ושתיקה בזוגיות

אולי. אם אתה מעניש את בת זוגך (או את את בן זוגך) כדי שתלמד לא לעשות זאת שוב, היא תלמד. אבל היא תלמד גם שהיא אשה מצולקת, נפשית, ושאתה מפסיק בשלב מסויים להיות הגיוני לא משום שאתה לא הגיוני, אלא כי היא לא מבינה אותך. לכן היא תהיה כועסת, ומקשיבה עוד פחות. כשהיא לא מבינה, אתה הופך להיות, מבחינתה, בלתי צפוי, גם אם אתה חושב שאתה עקבי וצפוי לגמרי. מצד שני, אתה עושה זאת כי אינך מצליח להגיע אליה בדרך אחרת. האם היא האשמה בכך? לא בהכרח. יכול להיות שאתה לא יודע לומר זאת נכון כך שהיא תדע להקשיב.

תמיד יש דרך שבה תוכל לומר את מה שאתה רוצה באופן שהיא תקשיב (או שתוכלי לומר כך הוא יקשיב). תמיד. ואם זה לא מצליח, זה אמנם משום שהיא מציבה חומות, של כעס או פגיעה המונעות ממנה להקשיב, אבל זה כך גם כי אתה לא יודע לומר אחרת. כי אתה לא יודע לומר זאת כך שהיא תיפגע פחות, ועם יותר סבלנות כדי לתת לה זמן לקבל. אם תבין שתמיד יש דרך לומר כך שהיא תקשיב, אולי תתחיל לחפש את הדרך הזו. אם לא הצלחת לעשות זאת עד עכשיו, זה רק אומר שזה כנראה בכלל לא קל, בתנאי האישיות שלך ושלה. אבל זה לא אומר שזה בלתי אפשרי.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.