תהליכים של קבלת החלטות | ד"ר אורן חסון

ייעוץ זוגי: אני רוצה עוד ילד, הוא לא!

איך לקבל החלטה זוגית כאשר אין "באמצע"?

קבלת החלטות קשות: לקפוץ?

זוגות נמצאים לפעמים בקונפליקט מהותי. השאלה אם ליצור ילד משותף (או עוד ילד) היא אחד מהקונפליקטים היותר מהותיים, אבל יכולים להיות גם אחרים שמרגישים מהותיים כמעט באותה מידה. קונפליקט מהותי אינו קל לפתרון. לא תמיד יש פתרון "רצוי", כי מן הסתם הוא לא "רצוי" באותה מידה לשני הצדדים גם יחד, לפחות בשלב ההחלטה עצמה. אם את בקונפליקט הזה, לדוגמא, ומתלבטת על המשך הזוגיות, אולי את צריכה לשאול את עצמך את השאלה שלך באופן ברור יותר, ויתכן ששאלה מנוסחת נכון יותר גם תכוון אותך נכון יותר לתשובה מעשית. אז אם כך, מה השאלות האפשריות?

  1. איך לשכנע אותו להסכים לרצוני כשהוא מתנגד לי?
  2. איך לשכנע אותו לרצות עוד ילד?
  3. האם כאשר אני רוצה עוד ילד והוא לא, זו סיבה להתגרש?
  4. האם אני יכולה לקבל את זה שהוא לא רוצה עוד ילד, ולחיות עם זה בשלום?

אם הקונפליקט מהותי, ואם אתם תקועים איש בעמדתו ולא יודעים איך יוצאים מזה, רצוי שתלכו לטיפול זוגי. לא כדי שהמטפל הזוגי יעזור לך לשכנע אותו שנכון להביא ילד, וגם לא כדי שאת תוותרי על הרעיון, אלא כדי ששניכם תקשיבו יותר זה לזה, ואולי תבינו יותר זה את המצוקות של זה, את הפחדים, את הצרכים ואת הכמיהות. ואולי כדי שתחליטו אז, לאחר הקשבה, שהקשר שלכם חשוב מכל דבר אחר, ושמה שלא יהיה אתם תישארו ביחד. יתכן שכרגע, במרכז הקונפליקט, את לא רואה את זה כאפשרות. אולי. אבל אם בשום פנים ואופן את לא רואה את זה כאפשרות, יתכן שכבר נתת תשובה חיובית לשאלה השלישית, ועם הכאב הכרוך בכך, אולי גם לרביעית. עכשיו, רק מה שנשאר לבדוק, הוא איך האכזבה הזאת לא תשפיע על הקשר שלכם בטווח הארוך. אם קיים חשש כזה - לכו לטיפול.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.