איך להיפרד מאהבה טוטלית | ד"ר אורן חסון

מתוך הפורום: למי שמתקשה להיפרד מאהבה טובה מדי

אהבה טוטלית: האם היא בריאה לנו?

אהבה טוטלית

שנתיים ביחד. יש לך כל כך הרבה סיבות לעזוב אותה ולחפש קשר טוב יותר, שמגיע לך, מכבד, נותן, שבו תמשיך להישאר עם העולם הפנימי והחיצוני שלך, ועם הכבוד העצמי שלך, במקום הקשר הזה שמשאיר אותך עירום מחברים, מהערכה, ממשפחה, ועם קשר של תלות באשה שדורשת, אבל יודעת לתת רק דבר אחד – בלעדיות, שלך ושלה. ובידוד.

שנתיים ביחד, ואתה עדיין שם. למה? האם זו הערכה עצמית נמוכה? האם זו המחשבה שאף פעם, אבל אף פעם בחיים לא תמצא מישהי שתאהב אותך באופן טוטלי כזה? כזו שתקנא לך כל כך? כזו שתרצה אותך כל כך עד שתרחיק ממך את כל חברייך ואת המשפחה שלך, כדי להגן עליך מפניהם? ואולי שלא יפריעו לה לכוון אותך כפי שהיא חושבת שצריך? כזו שתשים לב לכל דבר שתגיד, שתכוון אותך ותשפוט ותבקר אותך ללא הפסקה, כי הרי אתה וההצלחה שלך חשובים לה כל כך? כזו שזקוקה לכל תשומת הלב שלך, כי היא פגיעה כל כך, ושתתן לך את כל תשומת הלב שלה? וכזו שתפגע בך, ותגער בך בקול רם, גם בפני אחרים, אם לא תעשה את מה שהיא לימדה אותך לעשות?

יש יחסים כאלה. ולפעמים אתה שואל עת עצמך: מה זאת אהבה? האם אהבה אינה היכולת לכבד את בן או בת הזוג? להעריך אותם? להיות קשוב לצרכיהם או לדעותיהם, ופעמים רבות לתת להם מקום גם כאשר הם מנוגדים לשלך, רק כי כך בן או בת הזוג שלך ירגישו טוב יותר עם עצמם?

אבל... יש זוגות כאלה, וחלקם חיים כך את כל שנותיהם. ואז אתה מבין שזה לא בהכרח מילוי צורך, כמו הקושי העצום להתמודד כדי לדרוש אהבה אחרת.

על מאגר הטיפים ליחסים ולהתמודדות אישית

את מרבית מאגר הטיפים בנושאים של זוגיות ושל עבודה אישית כתבתי בעקבות שאלות שנשאלתי ב פורום האינטרנט שאני מנהל , ועיבדתי את תשובותי לטיפים באתר שלי. הקישו כאן כדי לראות מאגר הטיפים הכולל .

אם הטיפ הנוכחי חשוב לכם, שימרו אותו במועדפים או כחלונית נפרדת על המסך, כתזכורת, ועיינו בו שוב, כשתרגישו צורך.